Policyjny patrol rowerowy

pol ropwery

Ośmiu policjantów z Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy zostało wyznaczonych do pełnienia służby w patrolach rowerowych. Funkcjonariuszy na rowerach, można spotkać od kilku dni w parkach, terenach leśnych, przy zbiornikach wodnych oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości dojechania radiowozem.84-146793 84-146794

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęli kolejny sezon rowerowy. Ośmiu funkcjonariuszy prewencji zostało wyznaczonych do pełnienia takiej służby na terenie naszego miasta. Stróżów prawa na rowerach można spotkać na osiedlowych uliczkach, parkach, terenach leśnych oraz miejscach, gdzie radiowóz ze względu na ukształtowanie terenu nie może wjechać, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu. Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni. Ten sposób pełnienia służby pozwala na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze na rowerach, kiedy zajdzie taka potrzeba szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta.

Osoby, które napotkają taki patrol rowerowy mogą podejść, poprosić o pomoc czy interwencję oraz przekazać swoje sugestie, czy spostrzeżenia dotyczące zagrożenia bezpieczeństwa w danym rejonie.

 Patrol rowerowy został utworzony po to, aby dbać o bezpieczeństwo i porządek, zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom oraz objąć szczególnym nadzorem tereny rekreacyjne, parki oraz osiedla mieszkaniowe.

 

Opr. EW

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Polecamy również