Boks w Ostrowcu ma się dobrze

DSC05818DSC05809DSC05808DSC05812DSC05813DSC05817DSC05823DSC05825DSC05840DSC05811DSC05828DSC05830DSC05832DSC05837DSC05836DSC05843DSC05806DSC05805DSC05807DSC05822DSC05810DSC05820Dzisiaj w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu odbyło się podsumowanie osiągnięć sekcji bokserskiej w roku 2018. W spotkaniu uczestniczył prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, wiceprezes KSZO Ostrowiec do Spraw Boksu Łukasz Dybiec, trenerzy, zawodnicy, działacze sportowi, radni miejscy oraz kibice.

– Boks w naszym mieście z roku na rok ma się coraz lepiej, o czym świadczą wyniki w rankingach – mówi wiceprezes KSZO do Spraw Boksu Łukasz Dybiec. – Na arenie krajowej zgodnie z punktacją zajęliśmy czwarte miejsce. Do czołowej trójki zabrakło niewiele. Z roku na rok pniemy się w rankingu. Dla porównania podam, że w roku 2008 mieliśmy 22 punkty, a w roku 2018 143,5 punktów. To wszystko zasługa ludzi, którzy kochają sport oraz zaangażowaniu zawodników. Także w klasyfikacjach indywidualnych odnosiliśmy sukcesy. W naszym mieście, dzięki ogromnemu wsparciu Gminy Ostrowiec i Pana Prezydenta organizowane są gale bokserskie. Jest to doskonała promocja boksu oraz naszego miasta, ponieważ zawody tej rangi transmitowane są przez telewizję.

Prezes Łukasz Dybiec podziękował wszystkim sponsorom, którzy wspierają sekcję bokserską.

Uczestniczący w spotkaniu prezydent miasta Jarosław Górczyński serdecznie podziękował działaczom, którzy poświęcają swój prywatny czas dla propagowania boksu. Prezydent złożył podziękowania także dla trenerów i zawodników.

– Boks to dyscyplina sportu, która uczy wytrwałości i wskazuje drogę jak dążyć do wyznaczonego celu – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński – W Ostrowcu boks ma bardzo długie tradycje. Wszyscy pamiętamy jak na mecze bokserskie do dawnej hali KSZO przychodziły tłumy kibiców. Dzisiaj dzięki zaangażowaniu wielu osób, pasjonatów tej dyscypliny sportu boks w Ostrowcu nie tylko się odrodził. Nasi zawodnicy doskonale sobie radzą na ringach w całym kraju. Młodzi ludzie mają możliwość uprawiać tę piękną dyscyplinę sportu. Zamiast siedzieć w domach przed telewizorem czy komputerem mogą poprawiać swoją kondycję fizyczną, prowadzić zdrowy tryb życia, uczyć się wytrwałości. Jest mi niezwykle miło jak podczas spotkań z prezydentami innych miast słyszę, że w Ostrowcu sport stoi na wysokim poziomie. W wielu miastach Polski na sport wydatkowanych jest zdecydowanie więcej środków finansowych, a wyników nie ma. Mamy w Ostrowcu bardzo silne środowisko sędziów bokserskich. W naszym mieście mamy piękne obiekty sportowe i te obiekty muszą tętnić życiem. W przyszłym tygodniu zostaną uruchomione środki na „Promocje miasta poprzez sport”. Biorąc pod uwagę osiągnięcia to sekcja bokserska powinna na tym skorzystać, bo ma bardzo dobre wyniki. Liczę na to, że imprez bokserskich w Ostrowcu będzie organizowanych jak najwięcej. Jest dobrze, ale to nie znaczy, że nie może być lepiej. Dziękuję za to, że boks w Ostrowcu Świętokrzyskim stoi na wysokim poziomie.

W Ostrowcu istnieje Akademia Boksu Olimpijskiego.

– Jest to akademia dla wszystkich młodych ludzi, którzy chcą trenować i czynnie spędzać czas – mówi Arkadiusz Binensztok sędzia bokserski. – Pan prezes Łukasz Dybiec to bardzo skromny człowiek, ale zapewniam Państwa, że zdobycie czwartego miejsca w Polsce to ogromne osiągnięcie. Na to złożyła się ciężka praca:zawodników, zawodniczek, trenerów i działaczy. Za nami uplasowały się bogate kluby. To jest ogromny sukces.

Polecamy również