Olimpiada w Ostrowcu

DSC00030DSC00031DSC00039DSC00049DSC00052DSC09992DSC00041DSC00054DSC00009DSC00011DSC00013DSC00038DSC00005DSC00010DSC00034DSC00060DSC00067DSC09986DSC00056DSC00057Dzisiaj w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych- Boks. Na inaugurację przybyli dostojni goście, zawodnicy, trenerzy, działacze, sędziowie oraz kibice.

– Mam nadzieję, że zawody w Ostrowcu Świętokrzyskim okażą się wspaniałe dla każdego sportowca biorącego w nich udział – mówi wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka.– Wierzę w to, że będziecie się doskonale rozwijać w tej dziedzinie sportu i niebawem będziemy oglądać Was jako uczestników gali bokserskich i zawodów o randze międzynarodowej. Za wszystkich trzymam kciuki.

Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak podkreśliła, że Ostrowiec kocha sport.

– Ostrowiec jest miastem sportu i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży organizowana w naszym mieście tylko to potwierdza – mówi Starosta Ostrowiecki Marzena Dębniak. – Życzę wszystkim sportowcom sukcesów. Bardzo dziękuje organizatorom, a szczególnie Panu Łukaszowi Dybcowi. Bez niego takie imprezy by się nie odbyły. Jest to człowiek cale życie związany ze sportem , a szczególnie właśnie z boksem.

Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios przyznał, że również uprawiał amatorsko boks.

-Cieszę się bardzo, że zawody tej rangi rozgrywane są Ostrowcu w roku jubileuszowym 90 -lecia KSZO -mówi wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Piotr Dasios. – Boks funkcjonuje w naszym mieście od 90 last. Mamy piękne tradycje związane z tą dyscypliną sportu. Ostrowiec kocha sport, Ostrowiec kocha boks.

Wielu młodych pięściarzy, którzy zaprezentują się w Ostrowcu z pewnością czeka kariera sportowa.

-To jest bardzo ważne wydarzenie szczególnie dla młodych adeptów pięściarstwa-mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego. – Dzisiaj ci młodzi ludzie walczą w zawodach młodzieżowych, ale w nich jest przyszłość polskiego boksu.

Podczas gali nie zabrakło wybitnych sportowców.

– Też zaczynałem od zawodów młodzieżowych – mówi Paweł Skrzecz, medalista olimpijski w boksie – Wtedy to była Ogólnopolska Spartakiada Młodzieży. – Dla młodych sportowców to bardzo ważne, aby mieli się gdzie pokazać i zaprezentować swój poziom.

Przygotowanie tego typu zawodów to duże wyzwanie logistyczne.

– Organizacja tego typu imprezy sportowej to bardzo duże wyzwanie- mówi Łukasz Dybiec, członek zarządu Polskiego Związku Bokserskiego, wiceprezes KSZO Ostrowiec do spraw boksu. – Bez pomocy władz samorządowych, a szczególnie prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego, starosty Marzeny Dębniak, radnych miejskich i powiatowych nie mogłyby się odbyć. Serdecznie za tę pomoc dziękuję. W zawodach bierze udział 156 zawodników i zawodniczek z całego kraju. To są finały, do których trudno się było dostać. W Ostrowcu występują najlepsi z najlepszych Troje bokserów: Natalia Kaniewska, Kacper Delegiewicz oraz Dawid Brzeziński reprezentuje nasze miasto.

Ogólnopolska Olimpiada młodzieży potrwa do niedzieli.

Polecamy również