Wytańczone marzenia

wytanczone marzenia

Prezentacje Artystyczne Przedszkolaków na deskach Etiudy!

Dzisiaj w kinie Etiuda odbyła się doroczna impreza artystyczna pod hasłem „Wytańczyć dziecięce marzenia” – zorganizowana przez ostrowieckie przedszkola publiczne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego  Jarosław Górczyński. W imprezie wzięły udział dzieci z placówek publicznych i niepublicznych, które zaprezentowały swoje zdolności taneczne, wokalne i aktorskie.

Dziecięce Prezentacje Artystyczne mieli okazję podziwiać wyjątkowi goście: pani wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marta Woźnicka – Kuzdak, pan Wiesław Gruszka – wizytator reprezentujący Kuratorium Oświaty w Kielcach- Oddział w Ostrowcu Św. pani Anna Zybura – reprezentująca pana prezydenta Jarosława Górczyńskiego, która odczytała Jego list do przedszkolaków, pani Elżbieta Pomiankiewicz- dyrektor Miejskiej Biblioteki w Ostrowcu Św. oraz lokalne media. Na sali kina Etiuda zasiedli także dyrektorzy przedszkoli, rodzice, pracownicy przedszkoli, zaś nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia pieczę sprawowali pracownicy MCK.

Tegoroczne Prezentacje Przedszkolaków poprowadzili: Zosia i Paweł – kolorowe lalki, które w humorystycznych dialogach zapowiadały występy przedszkolaków, co spotkało się z zaciekawieniem oraz rozbawiło widownię.DSC09904DSC09891DSC09890DSC09923DSC09927DSC09934DSC09940DSC09947DSC09951DSC09958DSC09963DSC09965DSC09968DSC09973DSC09975DSC09984DSC09900

Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały, zarówno w tańcu, śpiewie oraz w scenkach aktorskich, a wyjątkowe występy świadczyły o wysokim poziomie artystycznym. Były tańce do popularnych piosenek dziecięcych, podziwiać mogliśmy postacie z bajek, mieliśmy okazję oglądać pokazy gry aktorskiej w inscenizacjach znanych i lubianych wierszy dla dzieci.

Celem prezentacji była popularyzacja dziecięcych utworów muzycznych, rozwijanie uzdolnień wokalnych, tanecznych i recytatorskich, doskonalenie umiejętności kreatywnego wyrażania siebie poprzez działania artystyczne oraz integracja dzieci i nauczycieli z placówek przedszkolnych na terenie miasta.

Polecamy również