Strażacy ze Skarżyska najlepsi

tur-czolo

Drużyna PSP Skarżysko Kamienna zremisowała w finale z zespołem KPP Ostrowiec 2:2. Niestety w rzutach karnych strażacy ze ze Skarżyska wygrali 6:5 i to oni zdobyli puchar ufundowany przez prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego.

Trzecie miejsce w Turnieju Służ Mundurowych i Ratowniczych rozgrywanym w Ostrowcu wywalczyła drużyna PSP Ostrowiec, czwarte KPP Starachowice, piąte reprezentacja pogotowia ratunkowego województwa świętokrzyskiego, szóste Izba Celna Kielce, a siódme reprezentacja księży. Królem strzelców został Marcin Dynarek z KPP Ostrowiec. Najlepszym bramkarzem Michał Maliński z KPP Skarżysko, a najlepszym zawodnikiem turnieju Sebastian Klaus z PSP Ostrowiec.

Na bocznym boisku stadionu MOSiR przy ulicy Świętokrzyskiej rozgrywany jest Turniej Piłkarski Służb Mundurowych i Ratowniczych. Zawody odbywają się pod patronatem prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego. Gospodarzem zawodów są strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowca.

– Gościmy dzisiaj pracowników służb mundurowych z Kielc, Skarżyska, Starachowic i Ostrowca – mówi komendant PSP Ostrowiec Robert Grudzień. – W zawodach starują strażacy, policjanci, pracownicy służby celnej, ratownicy medyczni a nawet księża. Jest to już trzecia edycja zawodów. W pierwszym turnieju strażacy z Ostrowca zajęli drugie miejsce, a w drugim triumfowaliśmy.

Dla najlepszych drużyn zostały ufundowane puchary przez prezydenta Jarosława Górczyńskiego.

– Bardzo pochwalam tego typu inicjatywy, ponieważ taki turniej służy integracji służb ratowniczych – mówi prezydent Jarosław Górczyński.– W codziennej pracy dzisiejszych zawodników aktywność i sprawność fizyczna jest bardzo potrzebna. Serdecznie dziękuję komendantowi Robertowi Grudniowi za organizację zawodów w naszym mieście.

Zakończenie turnieju i wręczenie nagród przewidziane jest na godzinę 16.turniej-sluzb-munduyrowychdsc07789dsc07793dsc07799dsc07800dsc07801dsc07802dsc07803dsc07804dsc07805dsc07806dsc07815dsc07816dsc07818

Polecamy również