Oddaj odpady za złotówkę

jankik drzewka

DSC04248DSC04246DSC04242Już kilkanaście ton odpadów przywieźli dzisiaj mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i okolicznych miejscowości do ZUO „Janik”, gdzie za symboliczną złotówkę można się pozbyć niepotrzebnych rzeczy. Najczęściej przywożona jest stara odzież, opony, resztki remontowe, duże pojemniki plastikowe, stare meble, obuwie. Akcja zainicjowana przez prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego potrwa do godziny 17.

– O tym jak ważne jest środowisko naturalne nie trzeba nikogo przekonywać – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Coraz więcej osób dba o zdrowy tryb życia, warto więc także zadbać o nasze otoczenie. Cichłbym podziękować Panu prezesowi Markowi Nowakowi i wiceprezesowi Mariuszowi Pasternakowi oraz wszystkim pracownikom ZUO „Janik” za kontynuowanie akcji, która po raz pierwszy odbyła się w ubiegłym roku. Tego typu działania mają na celu uświadamianie społeczeństwu jak ważna jest ekologia.

Każdy kto przywiózł odpady wyjeżdżał z ZUO „Janik” z drzewkiem.

– Akcja organizowana jest już po raz drugi, w ramach obchodów „Dnia Ziemi” – mówi prezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów „Janik” Marek Nowak.- Odpady mogą do nas przywozić mieszkańcy Ostrowca i całego naszego powiatu oraz powiatu starachowickiego i części powiatu kieleckiego. W ramach akcji ”Przywieź odpady do ZUO „Janik” zachęcamy mieszkańców, żeby sprzątając piwnice, strychy, podwórza przywozili do nas niepotrzebne przedmioty. Nie przyjmujemy odpadów niebezpiecznych takich jak: azbest, leki, środki chemiczne, stare oleje. Natomiast wszystkie inne przyjmujemy od mieszkańców za symboliczną złotówkę. Każdy kto przywiezie odpady dDSC04247DSC04234 DSC04236DSC04241 DSC04237DSC04249 DSC04250DSC04252DSC04231DSC04239ostanie od nas drzewko. Zależy nam na tym, żeby chronić środowisko naturalne i żeby mieszkańcy byli zdopingowani do sprzątania swoich posesji.

W ubiegłym roku podczas podobnej akcji zostało zebranych ponad 30 ton odpadów.

Polecamy również