Noc pełna niespodzianek!

noc cudow

Zbliżają się święta, magiczny czas dla wszystkich dzieci i dorosłych. Na pierwszą gwiazdkę i Mikołaja czekają wszyscy. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Henryka Sienkiewicza – Rozalia Machnicka i nauczycielki – Julita Klepacz, Monika Wiączek, i Ewa Zakowana zorganizowały „III Mikołajkową Noc Cudów”, aby umilić swoim podopiecznym czas oczekiwania na święta i prezenty.n1n2 n3 n4n5 n6 n7n8 n9

III Mikołajkowa Noc Cudów” odbyła się 8 grudnia w piątek, w godzinach od 2000-2400. W imprezie uczestniczyło 70 uczniów. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali opiekunowie: Marcin Bartnik, Joanna Grudzień, Julita Klepacz, Łukasz Lewandowski, Monika Wiączek i Ewa Zakowana.

W trakcie kilku godzin, które uczniowie spędzili w szkole, uczestniczyli w różnych zabawach: były quizy związane z tematyką mikołajkową, obchodami Świąt Bożego Narodzenia oraz powieścią „Opowieść Wigilijna”, której fragmenty czytali uczestnicy „Mikołajkowej Nocy Cudów. Wspólnie z nauczycielami w języku polskim i angielskim dzieci śpiewały karaoke, a zabawę rozpoczął występ zespołu ”Blue Sapphire of Seven”.

Uczniowie klasy 5a – Eliza Duda oraz Erwin Guzal zaprosili wszystkich do wspólnej nauki tańca. Z trudnymi krokami zmagali się wszyscy, nawet nauczyciele! A śmiechu było co niemiara.

Mikołajkowa Noc Cudów” nie mogłaby się udać bez Mikołaja, a w Jego rolę wcieliła się wicedyrektor Małgorzata Iwańska, która jak przystało na świętego Mikołaja pojawiła się z drobnymi upominkami dla wszystkich zgromadzonych. Całą zabawę zakończyła projekcja filmu pt. „Grinch – świąt nie będzie”. Dzieci na małej sali gimnastycznej, porozkładały na materacach śpiwory, koce i w miłej, „rodzinnej”, szkolnej atmosferze obejrzały film.

Głównym celem „Mikołajkowej Nocy Cudów” było kultywowanie tradycji związanych z obchodzeniem Mikołajek oraz Świąt Bożego Narodzenia, integracja uczniów z nauczycielami, doskonalenie znajomości kolęd, pastorałek oraz znanych przebojów w języku polskim i angielskim oraz zachęcenie uczniów do czytania zarówno wspólnego jak i tego w domu.

Wszyscy uczniowie opuszczali szkołę w znakomitych humorach, mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na „IV Mikołajkowej Nocy Cudów!”.

Polecamy również