SMAKOWITY KONKURS W CKU- Były nawet pierogi z owsa

kul2 kul3 kul4Słuchaczki Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim w minioną sobotę dały popis swoich kulinarnych umiejętności, przygotowując rozmaite wariacje na temat pierogów wigilijnych i rywalizując między sobą w konkursie na najsmaczniejsze pierogi. W jury tego smacznego konkursu zasiadły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Wólki Bodzechowskiej, które przybyły na spotkanie z upominkami dla CKU.

– CKU jest otwarte na współpracę ze wszystkimi, wizyta pań z KGW jest dla nas bardzo miła i wartościowa. Te panie są skarbnicą wiedzy, jeśli chodzi o tradycyjne przepisy i zwyczaje świąteczne, dzisiaj mieliśmy okazję o tym nieco posłuchać. Mamy też satysfakcję, że udało nam się nasze zaproszone gospodynie zaskoczyć. Prawdziwą niespodzianką były zielone pierogi z owsa, które zachwyciły wszystkich – mówi dr Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor CKU.

Jury miało kłopot z wyłonieniem najsmaczniejszych pierogów, ponieważ słuchacze CKU pod okiem nauczycielek pań Marty Waszczyk i Justyny Tustanowskiej spisały się bardzo dobrze. Najważniejsze to jednak miło spędzony wspólnie czas i wymiana wiedzy.

Polecamy również