Nasza Ola jest najlepsza

W sobotę ostrowczanka Aleksandra Kępa zwyciężyła prestiżowe zawody w USA organizowane przez samego Arnolda Scharzeneggera. W kategorii fitness gimnastyczne kobiet open nie było podziału na kategorie wiekowe ani wzrostowe. Ola była najmłodszą zawodniczką całych zawodów, a startowało w nich 711 zawodników z 72 krajów.
ola1ola 3Aleksandra wygrała z Rosjanką Verą Egorovą, która ma już na swym koncie tytuł Mistrzyni Świata, a tym razem musiała zadowolić się srebrem. Trzecie miejsce zajęła Emma Paveley z Wielkiej Brytanii, która w 2014 roku na Mistrzostwach Europy i Świata zdobyła 3 miejsce.
W prestiżowych zawodach w Stanach Zjednoczonych na Arnold Classic Amateur- Sport Festival 3-6.03.2016 roku, Polskę reprezentowało 5 zawodników ostrowieckiego klubu Black&White. Złoto zdobył w kulturystyce klasycznej +180 cm- Hubert Kulczyński, aktualny Mistrz Europy z 2015 roku, a Jacek Ratusznik był tuż za podium na 4 miejscu. Hubert zdobył także srebrny medal w klasyfikacji open. W męskiej sylwetce, srebrny medal zdobył Konrad Jachimowicz, który przegrał złoto tylko 2 punktami. Tuż za finałową 5 był Krzysztof Rodkiewicz i Daniel Myszkowski, którzy także prezentowali świetną formę. Na miejscu z zawodnikami był Grzegorz Kępa sędzia międzynarodowy, trener ostrowieckiego klubu kulturystyki i fitness Black & White oraz Pan Paweł Fileborn prezes Polskiego Związku, który był bardzo dumny nie tylko z Oli sukcesu, ale ze wszystkich zajętych miejsc Polaków. Pierwszy raz na ” Arnold Classic ” Polacy zdobyli aż 4 medale.