Potrzebna odnowa parku

Dzisiaj w 25 lecie1025 lecie1125 lecie1225 lecie1325 lecie14budynku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej odbyło się zebranie rady osiedla 25-lecia. Było to ostatnie zebranie z maratonu zebrań rad osiedlowych podsumowujących zeszły rok. Wśród zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyli prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, radni miejscy i powiatowi, dyrektorzy i przedstawiciele spółek miejskich, funkcjonariusze straży miejskiej i policji.

-Od wielu lat borykaliśmy się ze zgliszczami po szwalni „Gambo”- mówi przewodniczący rady osiedla Aron Pietruszka- Problem ten został rozwiązany. Miasto Ostrowiec Świętokrzyski, poprzez swoją spółkę Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zakupiło teren po byłym zakładzie. Dziękujemy serdecznie panu prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu, pani wiceprezydent Marzenie Dębniak oraz prezesowi OTBS panu Piotrowi Dasiosowi. W ramach projektu „Osiedle od nowa” zakupiliśmy bujaki i koniki na place zabaw. Cieszy nas również fakt że na nasze osiedle została przeniesiona szkoła podstawowa nr.4 z którą rada osiedla w tym roku ma nadzieję nawiązać owocną współpracę. 25 lecie 225 lecie czolo25 lecie3 25 lecie425 lecie5

-Jeśli chodzi o teren po zakładach „GAMBO” to na jego miejscu spółka OTBS planuje postawić blok może dwa w zależności od koncepcji projektowych w systemie deweloperskim o wysokim standardzie na sprzedaż- mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Macie Państwo piękny park z fontanną. Chciałbym by wrócił do lat świetności i tętnił życiem, jeśli mogę zasugerować to mogą Państwo złożyć projekt do „Budżetu Obywatelskiego” i odnowić park. To od Państwa zależy jakiej inwestycji życzylibyście sobie na waszym osiedlu w ramach realizacji „Budżetu Obywatelskiego” – dodał prezydent.

Największym problemem osiedla 25-lecia PRL okazał się alkohol.

– Czy rady osiedla będą mogły mieć jakikolwiek wpływ na wydawanie koncesji na sprzedaż alkoholu w danym osiedlu?- pyta przewodniczący rady.

Co do wniosku przewodniczącego o opiniowanie wniosków o nowe koncesje to jak najbardziej tak, ale to nie rozwiąże problemu. Myślę, że tutaj gdy pojawią się miejsca pracy to ustanie ten problem. Często zdarza się tak, że ci ludzie mają zbyt dużo czasu i uciekają w alkohol-dodaje prezydent- W Ostrowcu powstają nowe miejsca pracy jak na przykład rodzinna firma działająca od wielu lat w branży hutniczej i górniczej Walcownie Ostrowieckie WOST S.A  zdecydowała się zainwestować w Ostrowcu i zatrudnia już ponad 70 osób a pracować ma ponad 300 osób. Tego typu przedsięwzięcia są dla naszego miasta bardzo ważne.

Mieszkańcy poruszyli także kwestię podłączenia się do  Miejskiej Energetyki Cieplnej

Prezes MEC pan Dariusz Wojtas wyjaśniał szczegółowo wszelkie dylematy niepokojące mieszkańców w szczególności odwiertów i zniszczeń jakie mogą powodować.

Instalacje wewnętrzne projektowane są tak by były jak najbliżej źródła czyli tam gdzie teraz są piecyki-mówi Dariusz WojtasProwadzone są dwie rury jedna o średnicy 3 cm druga 3,5 cm, są to instalacje najnowszej generacji i naprawdę znikome przewody które są w 100% izolowane i nie tracą ciepła jak te stare. Ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej jest najbezpieczniejszym sposobem zaopatrzenia mieszkań w ciepłą wodę jest gwarancją bezpieczeństwa. Eliminując piecyk gazowy z mieszkań eliminujemy zagrożenie związane z zatruciem tlenkiem węgla i jednocześnie rozwiązujemy problem z niedrożnymi kanałami spalinowymi i wentylacyjnymi.

Długa rozmowa i szczegółowe odpowiedzi przekonały mieszkańców 25-lecia PRL do przyłączenia się do MEC.

M.M

 

 

 

Polecamy również