Piękny jubileusz

fpto czolo

lad4lad1lad5lad3ladlada1lada2lada3lada4lada6W Galerii Fotogfoto3foto4foto5foto7foto8foto9foto10foto11foto12foto13foto14foto15 foto16rafii Miejskiego Centrum Kultury odbyła się doroczna wystawa Fotoklubu Galerii MCK.

-Klub istnieje od 21 stycznia 2003 roku i każdego roku w marcu robimy wystawę którą nazwaliśmy „Wystawa foto1foto2doroczna”- mówi kustosz Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Andrzej Łada. -Celem tej wystawy jest pokazanie najnowszych osiągnięć członków naszego klubu. W tym roku wystawa jest nie w marcu, a w kwietniu z tego względu iż 30 kwietnia dwadzieścia lat temu odbyła się pierwsza wystawa w Galerii Fotografii i jest to połączenie dwóch imprez czyli Dwudziestolecia Galerii Fotografii i dwunastej dorocznej wystawy fotoklubu Galeria MCK. Wystawie towarzyszy obszerne wydawnictwo jak przystaje na dwudziestolecie, jest to album który ma ponad 240 stron. W wystawie bierze udział trzydziestu siedmiu autorów między innymi: Maciej Strąpoć, Marcin Kotłowski, Ewa Gawlik, Dominika Jakubowska, Grzegorz Gałęzia, Ewa Kaczanowska, Aldona Partyka, Tomasz Lenart, Hubert Kochański, Wojciech Różalski, Jerzy Soiński, Waldemar Baka, oraz najmłodszy artysta Wiktor Zajączkowski. Jednym z największych jest pan Paweł Pierściński twórca Kieleckiej Szkoły Krajobrazu, członek honorowy naszego klubu, W drodze rozwoju poprzez warsztaty, wspólne plenery, szkolenia członkowie klubu zdobyli najwyższe uprawnienia czyli status członka Związku Polskich Artystów Fotografików przykładem są: Justyna Łada, Artur Dziwirek, Max Kania, Agnieszka Radlak, Cezary Łutowicz. Bardzo wszystkim dziękuję za tak ogromne wsparcie i zainteresowanie, jest to dla mnie siła motoryczna że to co robimy i nie tylko ja ale cały klub moich przyjaciół daje pozytywne efekt-dodaje Andrzej Łata.

M.M

 

Polecamy również