Mistrz w układaniu kostki

Ostrowczanin Mistrzem Europy w układaniu kostki Rubika.

Igor Kowalczyk z Ostrowca Świętokrzyskiego, został Mistrzem Europy podczas European Rubik’s Cube Championship 2016, w kategorii 3x3x3 One – Handed.

W mistrzostwach w układaniu kostki Rubika, które odbyły się w Pradze, wzięło udział 500 zawodników. Polskę reprezentowała największa ekipa złożona z ponad 70 osób, zdobywając 11 medali – pięć złotych, dwa srebrne i cztery brązowe, ustępując w klasyfikacji generalnej tylko ekipie z Niemiec. „Speedcuberzy” zmierzyli się w 18 konkurencjach, które różnią się od siebie między innymi wielkością i rodzajem kostki oraz sposobem jej układania.

Ostrowczanin Igor Kowalczyk, podopieczny Miejskiego Centrum Kultury, został Mistrzem Europy w konkurencji 3x3x3 One Handed. W finale konkurencji układania kostki Rubika jedną ręką uzyskał średnią 12.41 s. Faworyt konkurencji, Michał Pleskowicz, który w półfinale ustanowił nowy rekord Europy w średniej, zajął piąte miejsce z wynikiem 13.50 s.