Bieg Zwycięstwa po raz siódmy

Organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych w Ostrowcu Św. w dniu 25.09.2016 r. BIEG ZWYCIĘSTWA ma już siedmioletnią tradycję. Impreza nawiązuje do wrześniowych obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej. W tym roku Bieg Zwycięstwa zostanie zorganizowany wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i połączony z 5. rundą cyklu biegów „IV MosirGutwinRun2016”.

VII Bieg Zwycięstwa będzie okazją do uczczenia 71. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Każdego roku biorą w nim udział przede wszystkim dzieci i młodzież szkolna, dla których jest to doskonała lekcja historii podana w przystępny i atrakcyjny sposób. Start i meta zlokalizowane zostaną w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin, a trasa biegu będzie liczyła ok. 6 kilometrów dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej oraz od 100 do 300 metrów dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Imprezę uzupełnią biegi zaplanowane w ramach 5. rundy cyklu „IV MosirGutwinRun2016” – na 5km (limit wiekowy od 13 lat) i 10km (od 16 lat).

Zgłoszeń przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych można dokonywać grupowo lub indywidualnie. Zgłoszeń grupowych może dokonać dyrekcja szkoły lub przedszkola na zasadach obowiązujących podczas międzyszkolnych zawodów sportowych w terminie od 19 do 22 września br. w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR ul. Świętokrzyska 11 (pokój 2.39). Natomiast zgłoszeń indywidualnych można dokonać tylko osobiście w dniu zawodów w godzinach od 8.30 do 9.30 w Biurze Zawodów (oznaczony namiot obok budynku administracyjnego). Indywidualnych zgłoszeń osób niepełnoletnich mogą dokonać tylko ich opiekunowie prawni, równocześnie dostarczając zgodę na udział dziecka w zawodach wraz z zaświadczeniem lub oświadczeniem o stanie zdrowia.

Zgłoszenia do biegów na 5 i 10km można dokonać za pośrednictwem formularza internetowego na stronie www.ostrowiecbiega.pl (zakładka MosirGutwinRun) – do 23 września (do godziny 12) oraz osobiście w dniu imprezy, w Biurze Zawodów (godz. 8.30-9.30).

Dla zwycięzców Biegów organizatorzy ufundują nagrody niespodzianki.

Po zakończeniu Biegu zapraszamy biegaczy na kiełbaski z grilla.

Stowarzyszenie Na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych w Ostrowcu Św. i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców miasta do biegania .

Polecamy również