Życie jak taniec

szkola-tanca-twist

Anna i Grzegorz Podsiadły, założyciele i właściciele Szkoły Tańca „Twist” podczas Inauguracji Roku Kulturalnego otrzymali prestiżową Nagrodę Prezydenta Ostrowca za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Jak twierdzą laureaci była to dla nich wspaniała niespodzianka i docenienie ich trudu.

-Ta nagroda to dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że w Ostrowcu działa bardzo wielu zasłużonych animatorów kultury, a my odbierając Nagrodę Prezydenta Ostrowca znaleźliśmy się w ich gronie – mówi Grzegorz Podsiadły. – Nasza ponad 25- letnia praca została doceniona. Zaczynaliśmy ponad ćwierć wieku temu. Wtedy działalność gospodarcza jeszcze nie była mile widziana, więc borykaliśmy się z wieloma problemami. Pomógł nam nasz zapał i miłość do tańca. Niebawem nadeszły lepsze czasy dla prywatnych przedsiębiorców i to nas utwierdziło w decyzji, żeby kontynuować swoje dzieło. Obecność Szkoły Tańca „Twist” na rynku świadczy o tym, że mieliśmy rację. Na rynku wiele rzeczy się zmienia. Także rynek taneczny jest zmienny. Przychodzą nowe formy tańca, a inne odchodzą do lamusa, żeby po kilku latach znowu powrócić, dlatego musimy być uniwersalni. Zaczynaliśmy w czasach, kiedy to nie było turniejów tańca, programów telewizyjnych propagujących taniec, a mimo to osób chętnych do tego, żeby posiąść piękną sztukę tańca nie brakowało. Modne były, są i będą tańce towarzyskie.

Jak się okazuje: tango, walc, foxtrod zawsze są „na fali”.

– Prowadzimy zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajęcia solo dla pań i panów – dodaje Anna Podsiadły. – Dzieci mają organizowany bajkowy świat tańca, hip – hop, zumba kids breakdance, balet disco, czy zajęcia dla cheerleaders. Młodzieży oferujemy między innymi zajęcia z zumba/salsa, tańca towarzyskiego, latina show, a także zajęcia dla par sportowych i kursy przedstudniówkowe. Prawdziwym przebojem dla dorosłych są kursy przedślubne, a także zubma/salsa oraz taniec towarzyski.

Zdaniem właścicieli Szkoły Tańca „Twist” każdy może nauczyć się tańczyć.

– Niektórzy z uczniów naszej szkoły mają po 70 i więcej lat – dodaje pan Grzegorz. – Nie ma granicy wieku dla nauki tańca. Jeden będzie tańczył lepiej inny gorzej, ale każdy podczas tańca będzie miał super zabawę, bo taniec to wspaniała zabawa, ale także doskonała forma ruchu. Taniec pozwala spalić sporo kalorii. Lekarze dzieciom z wadami postawy zalecają taniec. Zabawa podczas tańca daje cudowne odprężenie psychiczne. Jednym słowem przyjemne z pożytecznym.

– Są panowie, którzy do nas przychodzą i twierdzą, że nie mają pojęcia o tańcu już po kilku godzinach treningu łapią dryg i wspaniale poruszają się na parkiecie ku radości swojej i swoich partnerek – twierdzi pani Ania.

W ciągu 25 lat Szkoła Tańca „Twist” wychowała wielu mistrzów Polski w tańcu. Uczniowie wygrywali i wygrywają mnóstwo konkursów tanecznych organizowanych w Polsce i za granicą. Reprezentowali nasz kraj na mistrzostwach Europy i świata. Wielu absolwentów założyło własne szkoły tańca i obecnie prowadzą je z powodzeniem nie tylko w Polsce. Uczniowie Szkoły Tańca „Twist” wielokrotnie występowali w telewizji. Sukcesów jest mnóstwo i jak twierdzą właściciele szkoły „Twist” jest to wspaniałatwist2 motywacja do pracy.

Polecamy również