„Skarbowy” przyjazny podatnikom

DSC02188

DSC02169DSC02170skarbowy czoloOsoby załatwiające sprawy w Urzędzie Skarbowym w Ostrowcu będą przyjmowane w godnych warunkach. Zdecydowanie poprawi się także komfort pracy urzędników.

Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie nowego budynku Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W spotkaniu uczestniczyli sekretarz stanu Ministerstwa Finansów Marian Banaś, dyrektor Izby Skarbowej w Kielcach Sławomir Podkówka, Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, senator Jarosław Rusiecki, starosta ostrowiecki Zbigniew Duda, skarbnik Gminy Ostrowiec Elżbieta Pichór, dyrektorzy biur poselskich posłów Kazimierza Kotowskiego i Andrzeja Kryja, naczelnicy urzędów skarbowych z sąsiednich miast oraz pracownicy Urzędu Skarbowego w Ostrowcu. Nową siedzibę poświecił ksiądz proboszcz Jan Sarwa.

– Plan budowy nowego budynku narodził się 10 lat temu – mówi Naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrowcu Mirosław Sejdziński. – Stary budynek był przerobiony z fabryki obuwia i nie spełniał oczekiwań zarówno odwiedzających nas interesantów jak również naszych pracowników. Pomieszczenia były małe i ciasne. Po kilku latach udało nam się doprowadzić do tego, żeby warunki dla interesantów były zdecydowanie lepsze. Dzięki nowemu budynkowi uzyskamy między innymi salę szkoleń dla podatników. Powierzchnia nowego budynku to 1640 metrów kwadratowych. Stary budynek, który jest obecnie remontowany ma 1460 metrów. Całość inwestycji planujemy zakończyć w czerwcu tego roku. Obecnie trwają intensywne prace w starym budynku. W tamtym gmachu będzie nadal sala operacyjna, tak zwana sala obsługi. Tam będzie można pobrać odpowiednie druki, złożyć zeznanie podatkowe czy inne pisma. Będzie można poprzez łącznik przejść do nowego budynku, w którym jest winda, co jest usprawnieniem dla osób starszych i niepełnosprawnych. Całość inwestycji kosztowała 8 milionów złotych. Naszym celem jest to, aby interesanci odwiedzali nas z przyjemnością, a nie z przymusu.DSC02171 DSC02173DSC02176 DSC02177DSC02179DSC02187DSC02189DSC02190DSC02191 DSC02195DSC02196 DSC02197

– Dążymy do tego, żeby podatnicy i przedsiębiorcy byli godnie przyjmowani w urzędach skarbowych – mówi Marian Banaś, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. – Z drugiej strony chcemy wyeliminować patologię. Nie może być tak, żeby Państwo i i uczciwi podatnicy byli okradani przez tych nieuczciwych. Nie będzie dla nich tolerancji. Chcemy stworzyć pion, który będzie zwalczał nieuczciwe działania. Taka komórka powstanie także w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pracownicy ostrowieckiego urzędu od lat osiągają świetnie wyniki. Zasługują na to, by pracować w godnych warunkach i w takich też przyjmować wszystkich interesantów – podkreślał Sławomir Podkówka.
Zadowolenie z otwarcia nowego budynku wyrazili także senator Jarosław Rusiecki, starosta Zbigniew Duda i skarbnik Gminy Ostrowiec Elżbieta Pichór.

Polecamy również