Sukces biologów ze „Staszica”

bil staszc czolo

W gmachu Wydziału Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyło się uroczyste zakończenie eliminacji okręgowych XLVI Olimpiady Biologicznej 2016/2017. W okręgu świętokrzyskim obejmującym województwo świętokrzyskie i śląskie brało udział 58 uczniów. Spośród nich siedmioro zakwalifikowało się do etapu centralnego, który odbędzie się w kwietniu w Warszawie.

Grzegorz Waliszczak uczeń klasy 3c z LO nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim przygotowywany przez nauczyciela biologii Jolantę Wojtas, został laureatem i zdobył pierwsze miejsce w tym okręgu. Jest to dla niego ogromny sukces.

Nagrody rzeczowe i podziękowania za to osiągnięcie odebrali w Kielcach Grzegorz Waliszczak, Dyrektor Szkoły Tomasz Kwiatkowski i nauczyciel biologii Jolanta Wojtas.

Należy nadmienić, iż Grzegorz Waliszczak uczący się w Liceum Ogólnokształcącym Nr I w Ostrowcu Świętokrzyskim w klasie z rozszerzonym programem nauczania: biologii i chemii, podczas trzech lat nauki dał się poznać jako uczeń, który zawsze wzorowo wypełnia obowiązki wynikające ze statutu szkoły. 
Grzegorz prezentuje wysoką kulturę osobistą w szkole i poza nią, reprezentuje Liceum w konkursach i olimpiadach. W roku szkolnym 2015/2016 został finalistą olimpiady biologicznej na szczeblu centralnym. Tytuł ten daje wiele uprawnień min. zwalnia z egzaminu maturalnego z biologii. Ponadto , ma już wolny wstęp na kilka uczelni medycznych np. w Lublinie czy Białymstoku. Należy zaznaczyć, iż Grzegorz jest także finalistą etapu centralnego XXXI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. biol1 biol3bioll2

Sukcesy nie kończą zdobywania nowej wiedzy i umiejętności przez tak dociekliwego ucznia. W roku szkolnym 2016/2017 Grzegorz Waliszczak ponownie wykonał samodzielnie pracę badawczą na temat: ,,Wpływ ekstraktów roślinnych na kiełkowanie nasion Mniszka lekarskiego”. Opracowanie wyników eksperymentu oraz wyniki testu w dwóch etapach: podstawowym i okręgowym tegorocznej Olimpiady biologicznej zdecydowały ponownie o zakwalifikowaniu ucznia do finału centralnego.

 

 

 

Polecamy również