Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie

wsbippp

Instytut Kultur i Języków Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, Miejskie Centrum Kultury i Ostrowieckie Towarzystwo Naukowe zapraszają na VI Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie, które odbędą się w dniach 23-24 kwietnia 2017r.szekspir
W niedzielę 23 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy do Galeria Fotografii MCK na spektakl muzyczny pt. „O miłości, czyli Williama Szekspira muzyczny bankiet”. Będzie to żywe spotkanie z publicznością, hybrydowa forma koncertu, w trakcie którego usłyszymy muzykę w oryginale staroangielskim, wykonywaną zgodnie z kanonami epoki, oraz poezje w mistrzowskich translacjach Stanisława Barańczaka. Zaśpiewa sopranistka Katarzyna Thomas, na lutni zagra Tadeusz Czechak, poezję przedstawi i całość poprowadzi Dariusz Jakubowski – aktor znany z polskich produkcji teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.
W poniedziałek 24 kwietnia w Auli WSBiP odbędą się dwie tury tradycyjnych spotkań z ostrowiecką młodzieżą (godz. 9.00 i 10.30). W trakcie spotkania, uczniowie będą mieli okazje usłyszeć wykład anglisty dra Pawła Kaptura pt. „Czy Szekspir jest śmieszny?”. Po wykładzie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Szekspiromemy”. Celem konkursu było zaangażowanie uczniów w projekt polegający na tworzeniu internetowych memów o tematyce luźno związanej z twórczością i życiem Williama Szekspira.

Polecamy również