Święto książek i czytania

kkczok

Święto książek i czytania – XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

8 maja rozpoczyna się w całej Polsce Tydzień Bibliotek – akcja mająca na celu podkreślenie roli czytania, książki i biblioteki. Rokrocznie działaniom przyświeca inne hasło. W tym roku brzmi ono: „Biblioteka. Oczywiście!” i zaznacza bibliotekę jako miejsce wpisane na stałe w pejzaż kulturowy, gdzie można zarówno czytać, jak i rozwijać inne działania w zakresie kultury – śpiewać, tańczyć, słuchać muzyki, oglądać filmy, wystawy, spotkać się z przyjaciółmi, nauczyć języka. Biblioteki podejmują różne inicjatywy promujące zarówno książkę, czytelnictwo oraz swoje usługi.

Również Biblioteka Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. włącza się w obchody Tygodnia Bibliotek i już od dziś zaprasza na kiermasz książki różnorakiej – od beletrystyki po technikę. Książki będzie można nabyć już za symboliczną złotówkę.

-Jest to już trzeci kiermasz, który organizujemy, bowiem widzimy, że taka forma promocji książek doskonale się sprawdza – mówi Barbara Bakalarz-Kowalska, dyrektor uczelnianej biblioteki. Wierzymy, że każdy bibliofil znajdzie coś dla siebie. Przez cały kolejny tydzień będziemy powiększać ofertę książek na kiermaszu, który będzie trwał do 15 maja. Zapraszamy od godz. 10.00-14.00 do bloku C, do biblioteki.

Już niedługo kolejne inicjatywy związane z obchodami Tygodnia Bibliotek w WSBiP.kkczolo kk1kk2 kk4

Polecamy również