I bądź tu dobry

radowozz222

Ostrowieccy policjanci ustalili i zatrzymali 63 – latka podejrzewanego o kradzież portfela z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 150 złotych. Sprawca ukradł portfel z kieszeni kurtki 18- latka, który chwilę wcześniej kupił mu kawę. Policjanci odzyskali skradziony dowód osobisty i część pieniędzy. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po godzinie 10 – tej ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednej z restauracji na terenie miasta. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 150 złotych został skradziony przez nieustalonego sprawcę z kieszeni kurtki 18 -latka. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli pracę nad tym zdarzeniem i szybko ustalili, że sprawcą kradzieży jest 63- letni mężczyzna, dobrze znany ostrowieckim policjantom.
Już po chwili mężczyzna został zatrzymany w pobliżu restauracji. Jak się okazało, przed dokonaniem kradzieży pokrzywdzony sądząc, że mężczyzna jest osobą bezdomną kupił mu kawę. W czasie kiedy za nią płacił 63 – latek wyjął mu portfel z kieszeni, po czym wyszedł na zewnątrz.
Po jego zatrzymaniu policjanci odzyskali część pieniędzy i dowód osobisty, który sprawca wrzucił do pobliskiej skrzynki pocztowej.
Za kradzież grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również