Bartek Wieczorek podwójnym laureatem

bw czolo

Bartosz Wieczorek, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył podwójny tytuł laureata jako jedyny w powiecie ostrowieckim. Bartek legitymuje się tytułem laureata IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego oraz I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Matematyką interesował się od najmłodszych lat i lubił rozwiązywać zadania matematyczne. „Cieszę się, że mogę pracować z uczniem, który tak chętnie rozwiązuje trudne łamigłówki matematyczne” powiedziała Urszula Pastuszka, nauczyciel matematyki. „Przygotowanie do tego konkursu to głównie ćwiczenie poprzez rozwiązywanie zadań, a z tym Bartek świetnie sobie radzi.”bw1 bw2bw3 bw4bw5 bw6bw7 bw8bw9 bw10 bw11

Język angielski stał się jego pasję trochę później, a zdecydowanie uwierzył w siebie po przejściu do III etapu konkursu, w którym finalnie uplasował się na III miejscu. „Z wielką przyjemnością pracowałam z uczniem tak zdolnym językowo i z ogromną pasją realizującym postawione przez nauczyciela i siebie cele” – podkreśliła Julita Klepacz, nauczyciel języka angielskiego.

Zapytany co pochłonęło mu najwięcej czasu, powiedział: „Najwięcej czasu spędziłem nad nauką języka angielskiego, a zwłaszcza kultury, historii oraz geografii państw anglojęzycznych. Musiałem też przeczytać lekturę w języku angielskim i przygotować się do omówienia i jej analizy w części ustnej konkursu.”

W szkole jest lubiany przez rówieśników i lubi spędzać z nimi wolny czas, grać w piłkę nożną oraz pływać. Lubi też czytać książki – ostatnią książkę jaką przeczytał to „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, w wakacje zamierza przeczytać ją w oryginale. Wakacje najczęściej spędza z rodzicami w górach gdzie wspólnie zdobywają szczyty i świetnie się bawią. Rodzice Bartka wspierają go w jego pasjach i z ogromną dumą uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursów w Kielcach

Polecamy również