Zgroza. Cztery promile u kierowcy

kiero

Wczoraj staszowscy policjanci zatrzymali 38-latka odpowiedzialnego za kolizję drogową na terenie Połańca, który w organizmie miał prawie 4 promile alkoholu. Mężczyzna trzeźwieje w policyjnym areszcie grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło przed godzina 12:00 na jednej z ulic w Połańcu. 38-latek kierujący Audi nie zachował należytej ostrożności i na jechał tył Volkswagena, który zatrzymał się przed pasami aby umożliwić przejście pieszym. Sprawca kolizji odjechał z miejsca zdarzenia.

Gdy został odnaleziony przez policjantów kilka kilometrów dalej na jednej z ulic Połańca upojony alkoholem spał w samochodzie. Po przebudzeniu badanie alkomatem wykazało prawie 4 promile alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili mundurowi 43-pasażer Audi był w podobnym stanie tyle, że badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 4 promile alkoholu.

38-letni kierowca Audi trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje będzie tłumaczył się przed sądem ze swoich wyczynów, grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot. Świętokrzyska5 3 Policja

 

Polecamy również