Bił pałką teleskopową

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 39 – latka, którzy dokonał rozboju na 45  – letnim mieszkańcu Kielc. Sprawca zaatakował pokrzywdzonego na dworcu kolejowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pobił go pałką teleskopową i ukradł mu telefon komórkowy.  Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Wczoraj przed godz. 2 w nocy dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, o tym że na dworcu kolejowym w mieście doszło do rozboju, w wyniku którego 45- letni mieszkaniec Kielc utracił swój telefon komórkowy. Z telefonicznego zgłoszenia wynikało, iż sprawca przestępstwa oddalił się w nieznanym kierunku. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze już w drodze na dworzec zauważyli na jednej z sąsiednich ulic idącego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy i na widok policjantów zaczął przyspieszać kroku. Po tym jak mundurowi zatrzymali podejrzewanego mężczyznę, udali się z nim się na miejsce zgłoszonego rozboju. Pokrzywdzony od razu rozpoznał go jako napastnika.
Ustalono, że chwilę wcześniej do czekającego na peronie 45 – latka podszedł obcy mężczyzna i poprosił aby ten pozwolił mu zadzwonić ze swojego telefonu komórkowego. Jak tylko zgłaszający sięgnął do kieszeni po telefon, został zaatakowany. 39- latek bił go po głowie pięściami i uderzył palką teleskopową. Kiedy mężczyzna przewrócił się, z kieszeni wypadł mu telefon komórkowy. Napastnik zabrał jego własność i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Zatrzymany 39 – letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzuty dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.  

Polecamy również