Młodzi Demokraci pełni zapału

Reaktywowali Młodych Demokratów
Młodzi ludzie z Ostrowca Świętokrzyskiego chcą działać i pokazywać, że przyszłości naszego kraju i miasta nie jest im obojętna. Zrzeszyli się i reaktywowali lokalne koło Młodych Demokratów. W dniu dzisiejszym zorganizowali konferencję, na której poruszyli tematy polityczne, nie tylko te lokalne. Mają w planach wiele działań i już wielu sojuszników.
– Postanowiliśmy reaktywować lokalne koło, ponieważ sprzeciwiamy się działaniom obecnego rządu. Nie chcieliśmy tylko patrzeć, dlatego zdecydowaliśmy się działać, żeby pokazać, że młodzież też ma swój głos! Manifestowaliśmy przed ostrowieckim sądem, w obronie wolności i niezawisłości polskiego sądownictwa. Manifestowaliśmy przed biurami ostrowieckich parlamentarzystów w obronie Konstytucji – i dalej będziemy to robić. Chcemy pokazać, że nie ma zgody młodzieży na takie działania! – mówi Patryk Stępień, przewodniczący koła.

– To dobrze, że młodzi ludzie widzą potrzebę działania – mówi Wiktor Pytlak. – Jestem zaszczycony tym, że zostałem zaproszony do Młodych Demokratów. Przyszłość należy do ludzi młodych. Dzisiaj odczuwam dumę, ponieważ przed wielu laty to ja założyłem Koło Młodych Demokratów w Ostrowcu. Teraz ta organizacja jest reaktywowana.
Młodzi Demokraci, wspólnie z KOD-em i Nowoczesną organizują 26 sierpnia pikietę pn. „Nie było Was, był las!” przeciwko wycince drzew.
– Pan Minister Jan Szyszko to według nas człowiek odpowiedzialny za niszczenie Puszczy Białowieskiej. Działania w puszczy polegają na systematycznym niszczeniu środowiska naturalnego, a drzewo pozyskane „z walki z kornikiem” idzie na sprzedaż! Dlatego jako młodzi ludzie musimy pokazać, że siłą jest społeczeństwo obywatelskie. Jako Młodzi Demokraci, będziemy działać na rzecz świadomości młodych ludzi. – mówi Maciej Fryc z Młodych Demokratów.mld2DSC08566

Na 1 września Młodzi Demokraci zapowiadają marsz pod hasłem „Pogrzeb gimnazjów”. Ulicami Ostrowca przejdzie pochód z trumną symbolizującą koniec szkół gimnazjalnych.

Polecamy również