Na Gutwinie jest fajnie – piknik rodzinny na zakończenie wakacji

Intensywne opady deszczu w minioną niedzielę spowodowały przeniesienie pikniku rodzinnego na niedzielę 27 sierpnia. Odbędzie się on w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin pod hasłem „Na Gutwinie jest fajnie”. Tym razem organizatorzy przeniosą jego uczestników w czasy dawne, ale nie zabraknie oczywiście atrakcji współczesnych. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w pikniku w godzinach od 14.00 do 19.00. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent miasta Ostrowca Św. Jarosław Górczyński.

Jakie atrakcje przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji? Naprawdę dużo. Grupa pasjonatów obozujących na co dzień w Nowej Słupi przedstawi starożytne rzemiosło i życie codzienne w pierwszych wiekach naszej ery. Będzie można podejrzeć pracę kowala, wikliniarza, garncarza i zielarki. Każdy chętny będzie mógł podczas warsztatów przekonać się, jak ciężkie to były prace i samodzielnie wykonać np. wazon z gliny, czy przeplatać wiklinę.

Na pikniku nie zabraknie rycerzy i wojów. Dwie grupy rekonstrukcyjne (Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba i Drużyna Najemna Utlagar Hirde) rozbiją swoje obozowiska namiotowe, zaprezentowana zostanie ówczesna broń i życie codzienne, a uzupełnieniem „klimatów” rycerskich będą musztry paradne i pokaz mody dawnej. Nie zabraknie także efektownych walk wręcz.

Swoje duże umiejętności zaprezentuje rzeźbiarz Ernest Malara, który przedstawi wystawę rzeźb i będzie na żywo tworzył swoje dzieła. Pod jego okiem będzie można spróbować wykonać samodzielnie rzeźbę i ją pomalować.

Współczesne” atrakcje prezentują się równie okazale. Na najmłodszych czekać będą darmowe dmuchańce, zjeżdżalnie, gry i zabawy ruchowe oraz dużo animacji rekreacyjnych i sportowych. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach na sprzęcie pływającym (kajaki i rowery) przygotowanych przez ratowników z Pływalni „Rawszczyzna”.

Dzięki szkole jazdy „Monte Carlo” osoby nawet nie posiadające prawa jazdy będą miały okazję pojeździć samochodem w alkogoglach, czyli okularach imitujących stan nietrzeźwości.

Grupa „Niedzielni Partyzanci” zaprezentuje strzelnicę broni ASG i repliki broni współczesnej. Nie zabraknie również umundurowanych patroli „żołnierzy” z różnych formacji wojskowych i pasjonatów survivalu.

Na pikniku zaprezentuje się także Stowarzyszenie na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” z Ostrowca Św. Pokazane zostaną wyroby rękodzielnicze przygotowane przez podopiecznych WTZ, jak również przeprowadzone zostaną pokazy tkactwa na krosnach.

Swoje stanowisko wystawi Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni „Rawszczyzna”, na którym wszyscy chętni będą mogli zapoznać się z jego ofertą i skorzystać z zabiegu relaksacyjnego – masażu bańką.

Fundacja Tworzenia i Promowania Sztuki – Ależ Gustawie! wystawi sztukę „Brzydkie kaczątko”. To historia oparta na baśni H. Ch. Andersena opowiedziana w oryginalny sposób.

Pewnego dnia na zwykłym wiejskim podwórku kaczą rodzinę spotyka ogromne szczęście. Z wysiadywanych jajek wykluwają się śliczne, żółte kaczuszki. Niestety, jedno pisklę wygląda zupełnie inaczej. Czy brzydkie kaczątko poradzi sobie ze swą odmiennością? Czy mieszkańcy podwórka go zaakceptują? Czy znajdzie przyjaciół? Jak potoczą się jego losy? O tym opowiada przedstawienie, które będzie grane zarówno w planie żywym, jak i za pomocą kilku technik lalkowych (min. muppetów). Spektakl trwa ok. 40 min. Świat dziecka to głównie świat odczuć i emocji, dlatego w przedstawieniu nie pada ani jedno słowo. Do przekazu używany jest uniwersalny język, którym jest obraz i dźwięk. Na spektakl zapraszamy o godzinie 17.00, a bezpośrednio po nim na „Warsztaty Motanek”, czyli tworzenie lalek dobrych życzeń.

Dzięki uprzejmości właściciela pizzerii „Da Grasso” Tomasza Smeli uczestnicy pikniku zostaną poczęstowani pyszną pizzą przygotowaną z najwyższych jakości składników. O stronę muzyczną zadba DJ Gomezzz.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji pikniku Szkole Jazdy „Monte Carlo” Norbert Kamoda , Pizzerii Da Grasso Ostrowiec Św. ul. Wardyńskiego, grupie „Niedzielni Partyzanci”, Ernestowi Malarze, Stowarzyszeniu na Rzecz Warsztatu Terapii Zajęciowej „Szansa” z Ostrowca Św.

Polecamy również