Szczyt głupoty

Akty wandalizmu i chuligaństwa, niszczenie i kradzieże elementów miejskiej infrastruktury to ciągle powód wielu interwencji Straży Miejskiej. Incydenty z ostatnich dni potwierdzają regułę, że złodzieje i wandale nie mają żadnych skrupułów. Tym razem niszczycielskie działania skoncentrowane zostały na ławkach.
W Parku Fabrycznym na osiedlu Hutniczym grupa nieletnich osób zniszczyła, aż sześć ławek. Uszkodzone ławki miały odłamane żeliwne oparcia, które wraz z zniszczonymi drewnianymi elementami nie nadają się już do dalszego użytkowania. Zarządzający mieniem gminy wycenił koszt odtworzenia zniszczonych ławek na ok.700zł za jedną sztukę. Nieletni sprawcy zniszczenia mienia za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem rodzinnym, a koszty pokryją rodzice.
Kolejne zdarzenie miało miejsce na ulicy Długiej, gdzie strażnicy z patrolu interwencyjnego zapobiegli kradzieży nowej, niedawno zamontowanej ławki, która wyraźnie spodobała się nieznanemu jeszcze wandalowi, który po zdemontowaniu części drewnianych elementów i wyrwaniu z podłoża przygotował ją sobie do wlawki lawki2yniesienia.

Polecamy również