„Konarski” świętuje dziesięciolecie!

ONews_jubileusz

Rozpoczynający się rok szkolny jest wyjątkowy dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego. We wrześniu mija dziesięć lat od kiedy pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w nowym budynku na Sienkiewicza. Z tej okazji uczniowie, nauczyciele i absolwenci spotkali się przy torcie urodzinowym, by wspólnie świętować.

– Za nami 10 lat wyzwań, doświadczeń i nieustającego rozwoju. Od początku przecieramy szlaki, doskonalimy kulturę organizacji, rośniemy razem z naszymi uczniami, a co najważniejsze niezmiennie jesteśmy entuzjastami edukacji – mówi Kinga Wnuk, założyciel i dyrektor Szkół Konarskiego – Rola prekursora nie jest łatwa, ale dzięki konsekwencji i ciężkiej pracy z dumą możemy powiedzieć że się udało. To wielka radość móc obserwować jak nasza społeczność ciągle się rozrasta, jak zyskaliśmy szacunek i staliśmy się marką w regionie.

Potwierdzeniem wysokich standardów nauczania i wychowania są bardzo dobre wyniki Konarskiego w egzaminach zewnętrznych, które gwarantują miejsce wśród kilku procent szkół z najlepszymi wynikami w Polsce, liczna grupa finalistów i laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych czy otrzymane Certyfikaty Jakości Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej i Szkoły z Klasą. Szkoły Konarskiego są również partnerem międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC i projektu marszałka województwa „Dwujęzyczne Świętokrzyskie” oraz Honorowym Widzem Teatru Muzycznego ROMA.

Szkoła podstawowa wspólnie z Przedszkolem Smyk, Niepublicznym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego tworzy jedyny w województwie kompleks edukacyjny, który kształci w tak szerokim zakresie. Oficjalną uroczystość z okazji 10-lecia zaplanowano na wiosnę.

 

Polecamy również