Rekordowe Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2017! PSP1 i PSP10 najlepsze wśród szkół!

Największymi wygranymi biegów dla dzieci, które odbyły się w ramach Ostrowieckich Biegach Niepodległości 2017 na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO, są Publiczne Szkoły Podstawowe Nr 1 i Nr 10, do których trafią czeki o wartości 1500zł, z przeznaczeniem na doposażenie placówek w sprzęt sportowy. Zwycięzcami mogą czuć się wszyscy, gdyż wspólnie zapracowali na wspaniały rekord frekwencji w pięcioletniej historii imprezy.

Tegoroczne Ostrowieckie Biegi Niepodległości okazały się rekordowe pod względem frekwencji. Bieg Główny, który odbywał się na dystansie 10km ulicami miasta, ukończyło 309 osób, a więc dokładnie 70 więcej niż przed rokiem. Dodatkowo w organizowanym po raz pierwszy ulicznym marszu nordic walking na dystansie 5km wzięło udział 16 osób. Rekordowo było również w rywalizacji najmłodszych. W biegach dzieci, z samych tylko szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski, wzięło udział 873 osoby (w ubiegłym roku 747). W sumie pobiegło aż 1075 dzieci (przed rokiem 903), w tym 202 z placówek niepublicznych lub spoza Gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Sumując frekwencję ze wszystkich konkurencji na starcie Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2017 stanęło dokładnie 1400 osób (przed rokiem 1145).

W klasyfikacji za najliczniejszy udział uczniów szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1, którą reprezentowało 179 uczniów. Na kolejnych miejscach uplasowały się PSP 7 (138) i PSP 3 (117). W klasyfikacji za udział największego odsetka uczniów szkoły w biegach wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10, którą reprezentowało ponad 45,45% ogółu uczniów! Kolejne miejsca zajęły PSP3 (45,34%) i PSP9 (41,42%).

Wyniki rywalizacji szkół prowadzonych przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski:- na najliczniejszy udział w biegach:

1. PSP 1 – 179

2. PSP 7 – 138

3. PSP 3 – 117

4. PSP 14 – 87

5. PSP 10 – 75