Seniorze nie daj się oszukać

seniorze badz asertywny

Jak nie dać się oszukać fałszywym: wnuczkom, policjantom, inkasentom, akwizytorom uczył dzisiaj starsze osoby psycholog Łukasz Kot. Spotkanie zorganizowane pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego odbyło się dzisiaj w Centrum Kształcenia Ustawicznego. Organizatorem szkolenia byli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Coraz częściej słyszymy, o tym, że osoby starsze stają się ofiarami oszustów – mówi komendant Straży Miejskiej Andrzej Kaniewski.– Niejednokrotnie ludzie tracą w ten sposób dorobek całego życia. Z inicjatywy Prezydenta Miasta zorganizowaliśmy spotkanie osób starszych z psychologiem, który opowie o tym jak nie dać się oszukać. Będą prezentowane rożne scenki rodzajowe i nauka asertywności.

Pomysł niezwykle ciekawy. Ofiar oszustów jest coraz więcej. Każdy sposób jest dobry, żeby uświadomić ludziom jakie zagrożenia na nich czekają. Tylko wczoraj w Ostrowcu doszło do dwóch prób wyłudzeń pieniędzy od osób starszych.DSC03561DSC03562DSC03565DSC03564

Polecamy również