Pomóżmy Kubie!

Kuba mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim, ma dziesięć lat i jest uczniem klasy czwartej. Chłopiec żyje z wyrokiem, jaki wydał na niego los – to nieuleczalna choroba- rdzeniowy zanik mięśni. Jest to schorzenie nerwowo-mięśniowe o podłożu genetycznym, którego konsekwencją jest stopniowo postępujący zanik mięśni ruchowych oraz oddechowych.

Obecnie jedyną dostępną formą leczenia, a właściwie spowolnienia rozwoju choroby i utrzymania Kubusia w lepszym stanie fizycznym jest rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt medyczny

Chłopiec każdego dnia musi walczyć z bólem, coraz trudniej jest mu się poruszać czy wejść na pierwsze piętro wynajmowanego mieszkania. W tym roku szkolnym z powodu choroby musiał zmienić szkołę. Kuba nie może biegać czy grać w piłkę nożną, tak jak jego rówieśnicy. Jest jednak wiernym kibicem drużyny KSZO Ostrowiec.

Szansą dla Kuby jest rehabilitacja i specjalistyczny sprzęt medyczny. Wymaga to jednak dużych kosztów, które przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Obecnie portal „siepomaga” prowadzi zbiórkę dla Kuby na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego, który pomoże spowolnić postęp choroby. Zbiórka trwa do 15 stycznia. Prosimy ludzi o otwartym sercu-osoby prywatne i instytucje -o wsparcie Kuby symboliczną złotówką lub wysłanie smsa.

Szczegóły akcji na stronie https://www.siepomaga.pl/jakub-gorski.

Kuba jest również podopiecznym Fundacji „Zdążyć z Pomocą”ch1 ch2 ch4ch3 ch5 ch6 ch7

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Nr konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 16899 Jakub Górski

Dajmy Kubie szansę na wyjazd, na to by mógł podjąć kolejne wyzwanie w walce z chorobą. Z góry dziękujemy za serce i okazaną pomoc.

 

Polecamy również