Superstrefy rekreacji i zabawy

budzet obywatelski place zabaw

Dwa supernowoczesne place zabaw dla dzieci i młodzieży zostały oddane do użytku. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Jeden z placów zabaw powstał przy ulicy Niskiej, a drugi przy ulicy Kopernika. Wartość prac to 150 tysięcy złotych. Jak zapowiedział prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński idea Budżetu Obywatelskiego będzie kontynuowana, a pula na inwestycje wzrośnie do 200 tyś zł.

-Tereny rekreacyjne, które powstały to wspólna zasługa mieszkańców dwóch osiedli – mówi przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda- Dudek.- Dzieci, które będą chciały wyjść z domu i pobyć na świeżym powietrzu mają teraz bardzo fajne miejsca do zabawy. Plusem B. O. jest to, że mieszkańcy mają wpływ na to co chcą, żeby powstało na ich osiedlach. 

Plac zabaw przy ulicy Niskiej został wyposażony w urządzenia zabawowe i sportowe i jest także przeznaczony dla starszych dzieci. Teren rekreacyjny przy ulicy Kopernika to tzw. Ogródek Jordanowski. Ten plac zabaw dzięki Budżetowi Obywatelskiemu został doposażony w nowe urządzenia. Urządzenia do zabawy montowali pracownicy Zakładu Usług Miejskich.

– Wszystkie urządzenia posiadają oczywiście stosowne atesty i zostały zamontowane zgodnie z przepisami. Nie mogliśmy wykonać tej inwencji wcześniej, ponieważ procedury uzyskania map i dokumentów ze starostwa trwały tak długo. – powiedział dyrektor Zakładu Usług Miejskich Łukasz Dybiec.

Ogródek Jordanowski przy ulicy Kopernika to teraz prawdziwy kompleks rekreacyjny

-Przez wiele lat teren ten był zaniedbywany, ale teraz to się zmieniło- mówi przewodniczący Rady Osiedla Sienkiewiczowskie Mariusz Łata. – Liczymy  na to, że dzieci będą chętnie korzystać z nowoczesnych urządzeń do zabawy. Na pewno będzie to z pożytkiem dla ich zdrowia i kondycji. Tereny na naszym osiedlu zdecydowanie się poprawiły właśnie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu i projektowi „Osiedle od nowa”.

Idea Budżetu Obywatelskiego będzie kontynuowana

– Budżet Obywatelski jest dla mnie priorytetowym zadaniem, ponieważ cieszy się dużym odzewem ze strony mieszkańców – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- W tym roku w konsultacjach wzięło udział ponad 2, 5 tysiąca osób. Dla mnie jako prezydenta jest to niezwykle ważne, ponieważ pokazuje to czego mieszkańcy oczekują. W tym roku inwestycje związane z BO udało się dopiąć pod koniec roku, a w 2018 finansowanie Budżetu Obywatelskiego wzrośnie do 200 tysięcy w kategorii inwestycje i do 75 tysięcy zł. w zakresie imprez sportowo- kulturalnych.DSC04892DSC04895DSC04891DSC04897DSC04896DSC04893DSC04904DSC04905DSC04908

 

 

Zmiany w Budżecie Obywatelskim 2018/2019

Zwiększona pula  środków

– na zadania Inwestycyjne i remontowe na 200 tys. zł

– na zadania Pozostałe (inne niż inwestycyjne i remontowe) na 75 tys. zł

Jeden projekt nie może przekroczyć  70% ww. kwot.

 W roku 2018 odbędą się dwie edycje: I edycja 2018 i II edycja 2019.

Zwiększona zostanie ilość punktów do głosowania.

Polecamy również