Znakomity występ tenisisty z Ostrowca

Najlepszy ostrowiecki tenisista- Maciej Nowak zajął drugie miejsce w kat +45 podczas Zimowych Mistrzostw Warszawy w tenisie ziemnych.

Turniej miał bardzo mocną obsadę. Wzięło w nim udział wiele znanych osób, m. in byli reprezentanci Polski w piłce nożnej Tomasz Kłos i Tomasz Sokołowski czy popularny dziennikarz Piotr Gembarowski. Tenisista Ostrowieckiego Stowarzyszenia Tenisowego Winner w 1/8 finału pokonał Piotra Rogalewicza 6-2 6-2. W ćwierćfinale wygrał z Piotrem Gembarowskim 6-3 6-0. Półfinałowym rywalem Maćka był Tomasz Sokołowski, który dysponował znakomitą motoryką. Pierwszą partię pewnie wygrał Nowak 6-1. W drugim secie były reprezentant Polski w piłce nożnej prowadził już 4-2, jednak zawodnik O.S.T Winner pokazał klasę, zwyciężył w 4 kolejnych gemach i awansował do finału. Niestety Maciek był już bardzo zmęczony trudami turnieju i uległ Jackowi Czerniawskiemu 1-6 2-6. Mistrz OLT startował, również w kategorii open, gdzie dotarł do III rundy. Finałowy mecz kat +45 był już… siódmym występem ostrowieckiego tenisisty w zawodach.
Cieszą znakomite
występy tenisistów Ostrowieckiego Stowarzyszenia Tenisowego Winner trenujących na kortach Publicznego Gimnazjum nr 1. Świadczy to o wysokim poziomie Ostrowieckiej Ligi Tenisowej pod patronatem prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego. Niedawno ze znakomitej strony w turniejach w Zamościu, Stalowej Woli i Kolbuszowej pokazał się Zbigniew Dąbrowski. Wicemistrz OLT awansował na 13 miejsce w rankingu PZT w kategorii +45.