„Wnuczka” dzwoniła sześć razy

radowozz222

Ostrowieccy policjanci w dalszym ciągu otrzymują zgłoszenia o kolejnych próbach oszustwa starszych osób metodą na „wnuczka”. Wczoraj do mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego sześciokrotnie dzwoniła kobieta podając się za członka rodziny. Usiłowała wyłudzić pieniądze na „załatwienie sprawy” związanej z rzekomym wypadkiem samochodowym. W tych przypadkach seniorzy nie dali się nabrać oszustom.

Wczoraj w godzinach popołudniowych na telefony stacjonarne dwóch mieszkanek Ostrowca Świętokrzyskiego w wieku  72 i 83 lat zadzwoniła kobieta, która podała się za członka ich rodziny. Powiedziała pokrzywdzonym, że  spowodowała wypadek drogowy i aby polubownie „załatwić” sprawę potrzebne są pieniądze. Kobiety nie uwierzyły oszustce i zakończyły rozmowę. W przypadku 72 –letniej mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego została wskazana kwota 6500 funtów brytyjskich, natomiast podczas rozmowy z 83 –latką przestępca zażądał 50 000 złotych. W tych przypadkach osoby, do których dzwoniono zorientowały się, że mają do czynienia z oszustami i do popełnienia przestępstw nie doszło.  Tego samego dnia prawdopodobnie ci sami sprawcy dzwonili jeszcze do czworga innych mieszkańców miasta w starszym wieku i próbowali dokonać oszustw tą samą metodą. W tych przypadkach osoby, do których dzwoniono również zorientowały się, że mają do czynienia z przestępcami. 

Po raz kolejny apelujemy do mieszkańców miasta o rozwagę i ostrożność.
Przypominamy!

Oszukiwane w ten sposób są zazwyczaj starsze osoby, którym człowiek podający się np. za policjanta „poleca” wypłacić ze swojego konta pieniądze w jak najwyższej kwocie, a następnie mu je przekazać w celu „załatwienia” sprawy krewnego, który spowodował wypadek drogowy. Z relacji rozmówcy wynika, że dzięki temu ma uniknąć odpowiedzialności. Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im gotówki, czy też wartościowych rzeczy.  Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści niestety wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy i litość starszych osób.

Polecamy również