Absolwent Staszica, Grzegorz Waliszczak stypendystą Ministra Edukacji po raz…. czwarty!

Podczas, zorganizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Centrum Doskonalenia Nauczycieli, gali wręczenia dyplomów i medali laureatom konkursów przedmiotowych, uhonorowano także stypendystów Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2016/17. W tym zaszczytnym gronie znalazł się również absolwent Liceum Ogólnokształcącego Nr I im St. Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim – Grzegorz Waliszczak.

W imieniu wyróżnionego z rąk Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – p. Kazimierza Mądzika, pamiątkowy dyplom z życzeniami dalszych sukcesów odebrał dyrektor szkoły – p. Dariusz Kaszuba.

Grzegorz jest jednym z 7 uczniów z województwa świętokrzyskiego, a zarazem jedynym z powiatu ostrowieckiego, który został wyróżniony przez p. minister Annę Zalewską. Jest to wyjątkowy sukces absolwenta i nauczycieli, którzy przygotowali go do udziału w wielu olimpiadach przedmiotowych. W sumie stypendia Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 386 uczniów z całej Polskiwal3 wal2

Jako laureat etapu centralnego XLVII Olimpiady Biologicznej (zdobywca srebrnego medalu) oraz laureat etapu centralnego XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologiczne z 3 lokatą, mógł wybrać studia na każdej z uczelni medycznych w kraju. Obecnie jest studentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Swoje sukcesy z dziedziny biologii i ekologii zawdzięcza p. mgr Jolancie Wojtas. W roku szkolnym 2016/17 został również finalistą etapu centralnego: XLVIII Olimpiady Języka Rosyjskiego oraz programu naukowego Adamed SmartUp.

Uhonorowani przez p. minister Annę Zalewską to najlepsi z najlepszych, a stypendium Ministra Edukacji Narodowej jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, jakie może wymarzyć sobie uczeń – podkreśla dyrektor liceum p. Dariusz Kaszuba.

Polecamy również