Ogrody i ogródki

Projekt „Monitoring przestrzeni publicznej osiedla Ogrody i Złotej Jesieni” zwyciężył w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Na projekt ten zagłosowało 568 osób. Uzupełnieniem jest koncepcja „Plac marzeń” przy ulicy Tetmajera. Te dwa projekty wygrały w obszarze technicznym. W kategorii zadań kulturalnych zwyciężyły projekty „Integracja mieszkańców” – 756 głosów. Pomysł ten będzie realizowany także na osiedlu Ogrody. Drugi to „Cykl wydarzeń popularyzujących kulturę rowerową”- 579 głosów.

– Jest mi niezmiernie miło, że już dzisiaj możemy podać wyniki głosowania w trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego organizowanego w naszym mieście – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – W głosowaniu wzięło udział 2643 mieszkańców Ostrowca. W ciągu pięciu dni oddano głosy na 17 projektów z czego 13 to były zadania remontowo – inwestycyjne, a cztery zadania z obszaru kultury. Dla mnie są to bardzo ważne wytyczne i wskazówki od mieszkańców, którym nie jest obojętne to jak wygląda nasze miasto.

Prezydent Jarosław Górczyński obiecał wyasygnować z budżetu miasta dodatkowe 150 tysięcy złotych na poprawę infrastruktury rodzinnych ogródków działkowych znajdujących się na terenie naszego miasta.

– Jest to projekt, który w Budżecie Obywatelskim pojawia się od dwóch lat – dodaje prezydent. – Ogródki działkowe to zielone płuca naszego miasta. Jest to miejsce wypoczynku i rekreacji. Działkowcom serdecznie dziękuję za ich zaangażowanie. Chciałbym w tym roku zrealizować to zadanie, które dwukrotnie zajmowało drugie miejsce w głosowaniu na Budżet Obywatelski.DSC08012DSC08011DSC08014DSC08010

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego oddano 4775 głosów. 2583 osoby głosowały na realizacje zadań z zakresu remontowo – inwestycyjnego, a 2192 osoby z zakresu kultury.

Polecamy również