Eko- Piknik ,,Święto Rodziny”

eko piknik pp 12

8 czerwca 2018 roku w Przedszkolu Publicznym nr 12 z oddziałami integracyjnymi na ogrodzie odbył się EKO – Piknik Rodzinny. Wzięły w nim udział nie tylko nasze przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami, ale również dzieciaki, które będą uczęszczały do nas od nowego roku szkolnego i chętni mieszkańcy naszego osiedla. Honorowymi gośćmi byli: w imieniu Pana Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Pani Agnieszka Batóg, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

DSC08882DSC08879DSC08898DSC08893DSC08888DSC08896e1e2e3e4e5ek1ek2ek3ek4ek5ek6ek7eko1eko2eko3eko4eko5eko6eko8Festyn został uroczyście otwarty i poprzedzony krótkim wystąpieniem Pani Dyrektor Beaty Krauze- Składanowskiej. Uczestnicy pikniku plenerowego bawili się wraz z zespołem agencji artystycznej ,,Patigo”. Oprócz zabaw i konkursów ekologicznych były również konkurencje integracyjne. Wszystkie natomiast miały jedną wspólna cechę – wyzwalały ducha walki i wesoły uśmiech na twarzach uczestników.

Dla osób, które chciały na chwilę odpocząć lub sprawdzić swoje umiejętności artystyczne przygotowane były następujące stoiska: malowanie twarzy, bańki mydlane, dywaniki edukacyjne, rodzinne malowanie farbami na folii tunelowej, łowienie eko- rybek, kącik plastyczny. Każdy uczestnik znalazł więc coś dla siebie. Oczywiście przygotowane było również stoisko smakowitych posiłków ekologicznych. Wśród dorosłych dużym powodzeniem cieszyły się kanapki ze smalcem i ogórkiem, a najmłodsi woleli owocowe lody, ekologiczne chrupki i watę cukrową. Był również zdrowy żur z kiełbasą, warzywny pasztet, wypieki domowe i kisiel buraczano- jabłkowy wg specjalnej receptury szefowej kuchni. Tak bogaty jadłospis przygotowano dzięki firmom, które wsparły finansowo naszą imprezę.

W czasie pikniku został rozstrzygnięty konkurs przedszkolnej zbiórki makulatury, który odbył się w kwietniu pod hasłem ,,Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Środki pozyskane ze sprzedaży tego surowca stanowiły wsparcie akcji prowadzonej przez Klub Gaja. Nasze przedszkole zebrało 4 tony makulatury, a najwięcej przynieśli:

  • I miejsce- Gabryś Najdo- 102 kg
  • II miejsce- Jaś Słoczyński- 101,5 kg
  • III miejsce- Samanta Siwek- 94 kg

Wyróżnienia otrzymali: Lena Religa, Mikołaj Rozczypała, Igor Baran, Alan Świstak, Zuzia Ostatek, Wiktoria Dzioba, Magda Mądry, Marcel Rozczypała, Lena Gałęza.

Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Czas spędzony na wesołej zabawie na pewno przyczynił się do zintegrowania środowiska przedszkolnego oraz lokalnej społeczności.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę!

Polecamy również