Jesienią pierwsze klucze

Pod koniec września tego roku pierwsi lokatorzy bloków przy ulicy Kopernika, budowanych na terenie po byłym Zakładzie Odzieżowym „Gambo” będą mogli przystąpić do aranżacji swoich mieszkań. Postęp prac na osiedlu Spółdzielców jest widoczny gołym okiem.

– To był bardzo zaniedbany teren po tym, jak „Gambo” zaprzestało tu produkcję. Teraz powstaje w tym miejscu piękne osiedle mieszkaniowe- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.– Inwestorem jest Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Chciałbym podziękować radnym: Agnieszce Rogalińskiej, Aronowi Pietruszce, Mariuszowi Łacie, a także Panu prezesowi Piotrowi Dasiosowi oraz wszystkim pracownikom OTBS- u zaangażowanych w tę budowę. Te mieszkania to bardzo dobra oferta dla osób zainteresowanych. Na tym etapie budowy jest bardzo duża sprzedaż. Tak dobrze usytuowanych mieszkań z garażami podziemnymi, windami i w tak atrakcyjnym terenie w Ostrowcu już nie będzie. Tu w pobliżu jest park, przedszkole, szkoły, przychodnia zdrowia. To miejsce jest taką perełką jeżeli chodzi o nasze miasto. Jest wiele osób chętnych do zamieszkania w Ostrowcu, dlatego też nowe bloki będą budowane. Miasto dysponuje gruntami. DSC00293DSC00296DSC00298DSC00305DSC00307DSC00320DSC00303DSC00316DSC00317DSC00306DSC00313

– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i ci lokatorzy, którzy już wykupili mieszkania jesienią otrzymają klucze – mówi prezes OTBS Piotr Dasios. – Mieszkania już są otynkowane. Na schodach i tarasach kładzione są płytki. Obecnie jest już sprzedanych 46 mieszkań czyli około 60 procent zasobów nowych bloków. Mieszkania będą oddane w stanie deweloperskim. W każdym bloku są trzy klatki schodowe z windami.

Polecamy również