Radni pomagają remontować szkołę

Radna Rady Powiatu Ostrowieckiego Agnieszka Rogalińska, oraz Radni Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Aron Pietruszka i Mariusz Łata pomagali dzisiaj przy remoncie PSP nr 4. Chwycili za wałki i pomalowali drzwi prowadzące do sal lekcyjnych. Jeżeli będzie taka potrzeba to radni będą nadal pomagać przy odnawianiu placówki.

– W naszej szkole od początku wakacji trwa remont- mówi dyrektor PSP nr 4 dr Agnieszka Batóg. – Byłam bardzo miło zaskoczona, gdy nasi radni zapytali mnie czy mogą przyjść i pomóc. Oczywiście zgodziłam się, bo każda para rąk do pracy się liczy. Wielkimi krokami zbliżamy się do nowego roku szkolnego i chcemy, żeby nasz budynek prezentował się jak najlepiej.

Dzisiaj radni zakupili farby oraz sprzęt malarski i przystąpili do malowania drzwi. Każde drzwi na korytarzu na pierwszym piętrze budynku szkoły będą w innym kolorze, co ma wprowadzić radosny nastrój.

– Mieszkamy na osiedlach w pobliżu PSP nr 4 i z tą szkołą jesteśmy emocjonalnie związani – mówi radna Agnieszka Rogalińska. – Mnie tej inicjatywie towarzyszy też inny cel. W tym roku obchodzimy 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Według mnie takimi drobnymi inicjatywami możemy uczcić wielką rocznicę.

– Jestem przewodniczącym Rady Osiedla „Spółdzielców” i czuję się zobowiązany pomóc przy remoncie szkoły – mówi radny Aron Pietruszka. – Niech dzieci uczą się jak najlepszych warunkach.

– Do tej szkoły uczęszczałem ja i tu przyprowadzałem moje dziecko. Pracowałem w tej szkole i jeżeli teraz mam możliwość dołożenia własnej pracy w remont placówki to mogę być z tego powodu tylko szczęśliwy- powiedział radny Mariusz Łata.DSC01443DSC01456DSC01452DSC01445DSC01467DSC01448DSC01458DSC01459DSC01460DSC01462DSC01463DSC01442 DSC01446

Polecamy również