Szlam i błoto na Świętokrzyskiej

DSC02250

Po podtopieniach spowodowanych wylaniem rzeki Modły stan chodników i jezdni przy ulicy Świętokrzyskiej jest fatalny. Po prostu jest tam brudno. Mieszkańcy przeklinają na czym świat stoi. Ulica Świętokrzyska jest drogą powiatową. Jak ustaliśmy prace porządkowe rozpoczną się jutro.

– Woda wylała na ulice, chodniki oraz okoliczne posesje, naniosła muł i szlam- mówi przewodniczący rady osiedla Częstocice, radny rady miasta Artur Zawadzki. – Jest brudno na tej drodze, a przejście chodnikami sprawia mnóstwo kłopotu.  Póki co nikt nie kwapi się, żeby posprzątać chodniki i ulicę. Rzeka naniosła około 5 cm mułu. Teraz bardzo się kurzy, a to utrudnia życie mieszkańcom. To jest droga powiatowa, jednak  nikt ze starostwa nie przyszedł i nie rozmawiał z mieszkańcami w sprawie uporządkowania terenu. Poza tym wały powinny być systematycznie koszone oraz umacniane, a rzeka powinna być uregulowana. Potrzebne są też poldery zalewowe, jednak ta inwestycja, pomimo gotowej dokumentacji technicznej została wstrzymana przez powołaną przez Rząd spółkę „Wody Polskie”.

– Przez cały weekend pomagaliśmy mieszkańcom- mówi dyrektor Zakładu Usług Miejskich, radny rady powiatu Łukasz Dybiec. – Czyściliśmy posesje i ulice. Pomagaliśmy w usuwaniu podtopień i zalań. Zabezpieczaliśmy tereny, aby przez powódź nie było większych zniszczeń. Mieszkańcy zawsze mogą liczyć na naszą pomoc.

Jak się okazuje prace porządkowe rozpoczną się jutro.DSC02246DSC02245DSC02248DSC02247DSC02251

– Uzgodniliśmy z firmą Remondis, że od środy będzie porządkowana ulica Świętokrzyska – mówi naczelnik wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Jerzy Wrona. – Co do chodników to poszukujemy firmę, która posiada węższą zamiatarkę. W razie konieczności chodniki posprzątane zostaną ręcznie.

Polecamy również