Mleczna Gala 2018- jesień

mleczna gala 2018

_STA3342_STA3345_STA3592_STA3595_STA3603_STA3605_STA3613_STA3620_STA3620prez 1prez2 prez3 prez4Bociania sprawka- Prezydencka wyprawka”- Dzisiaj w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbyła się czwarta edycja spotkania poświęconego dla nowonarodzonych dzieci i ich rodziców. Został wygłoszony ciekawy wykład przez pedagoga Aleksandrę Charezińską . Były wyprawki od prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, konsultacje lekarskie, dyplomy dla rodziców, mnóstwo uśmiechu i radości.

Ponad 60 nowych Obywateli Ostrowca Świętokrzyskiego przybyło wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami, i rodzeństwem do Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie w hali odbyła się Mleczna Gala 2018.

Dzisiejsze spotkanie zorganizowane z inicjatywy prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego skierowane jest do najmłodszych obywateli naszego miasta i ich rodziców – mówi Agnieszka Batóg, współorganizatorka gali. – W naszym mieście bardzo często organizowane są akcje skierowane do dzieci i ich rodziców. Takie spotkania zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem.

Duża hala była wypełniona po brzegi. Dzieci wykazywały się dużą cierpliwością. Rodzice wymieniali poglądy, oczywiście na temat opieki nad maluchami.

Te małe dzieci, które dzisiaj przybyły na galę ze swoimi rodzicami, niebawem urosną i będą decydować o przyszłości naszego miasta – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- Bardzo mi zależy na tym, żeby dzieci kształciły się w dobrych szkołach, żeby już w dorosłym życiu stopniowo przejmowały stery życia kulturalnego i gospodarczego. Jest to niezwykle miłe, że tyle osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Narodziny dziecka to ogromne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Ważne jest to, żeby pokolenie, które kiedyś przejmie stery miało dobre warunki do rozwoju. Dlatego też między innymi oddaliśmy otwarte baseny na „Rawszczyźnie”, modernizujemy Ostrowiecki Browar Kultury, dbamy o oświatę. Takie zaplecze jest najistotniejsze dla dobrego rozwoju dziecka.

Gala była bardzo fajnie zorganizowana. Dla starszych dzieci przygotowany był kącik zabaw, a także pokazy filmów. Dla rodziców i dziadków słodki poczęstunek.DSC02321DSC02326DSC02316DSC02317DSC02318DSC02322DSC02324DSC02320DSC02327DSC02334DSC02333

Polecamy również