Miejskie obchody Dnia Przedszkolaka

W Hali KSZO odbyły się miejskie obchody Dnia Przedszkolaka. Już po raz siódmy ostrowieckie przedszkolaki celebrowały swoje święto. Dzień ten był zainicjowany w Ostrowcu Świętokrzyskim już w 2011 r. przez Świętokrzyski Oddział Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, aw 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej ustanowił ten dzień oficjalnie w kalendarzu. Nie jest to tylko kolejny dzień dziecka, ale święto całej społeczności zaangażowanej w edukację przedszkolną. Honorowy patronat nad uroczystością objął Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz Polski Komitet OMEP.dp1 dp2 dp3 dp4 dp5 dp6 dp7dp10 dp11 dp12 dp13 dp14dp16 dp17 dp19

Tegoroczna edycja odbywała się w naszym mieście na sportowo. W Hali KSZO zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami i dziadkami oraz pracownicy przedszkoli. Na otwarcie uroczystości na płycie Hali pojawiły się drużyny sportowe reprezentujące ostrowieckie przedszkola publiczne, które mierzyły się sprawnościowo w różnych konkurencjach sportowych. Każda drużyna miała swojego kapitana w osobie piłkarza Klubu Sportowego KSZO Ostrowiec. Podczas otwarcia przedszkolaki odśpiewały swój przedszkolny hymn. Honorowymi gośćmi uroczystości byli Prezydent Miasta Pan Jarosław Górczyński oraz Wiceprezydent Pani Marzena Dębniak, którzy złożyli zebranym najlepsze życzenia z okazji ich święta oraz podkreślili ogromną wagę edukacji przedszkolnej.

Stałym elementem każdych obchodów Dnia Przedszkolaka jest wypuszczenie „baloników marzeń”. Tym razem również baloniki z marzeniami pofrunęły w niebo wypuszczone przez reprezentantów przedszkoli wraz z Panem Prezydentem i Panią Wiceprezydent.

Trybuny Hali głośno kibicowały maluchom, które zmagały się z różnymi przeszkodami. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami zebrani mogli obejrzeć występy grupy fitness Black and White. Przez cały czas wszystkich bawili animatorzy grupy Patigo. Nie nudzili się ani duzi ani mali. Ostatnią konkurencją sportową tego dnia był mecz piłki nożnej. Dzieci wraz z piłkarzami zmierzyli się na boisku.

Jak na prawdziwe zawody przystało nie zabrakło medali, oczywiście wszystkie były złote w tym dniu. Przedszkolaki obdarowane zostały także upominkami przez Pana Prezydenta i Panią Wiceprezydent.

 

 

 

Polecamy również