Trzy osoby zginęły – 31 rannych

DSC02150

W czasie tegorocznej akcji ,,Znicz” na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 17 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 31 osób zostało rannych. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 68 nietrzeźwych kierujących.

W tym roku akcja ,,znicz” rozpoczęła się w środę 31 października. Przez pięć dni policjanci, na terenie województwa świętokrzyskiego, czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli bardzo często w daleką podróż, by zapalić znicz na grobach bliskich. Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonach, gdzie natężenie samochodów oraz pieszych było największe. Sprawowali nadzór nad płynnością ruchu kołowego, a w razie utrudnień podejmowali ręczną regulację ruchem. W czasie kontroli, mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób, w tym dzieci. Sprawdzali także trzeźwość kierowców.

Od 31 października do 4 listopada na świętokrzyskich drogach mundurowi zatrzymali 31 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku świętokrzyscy policjanci, na drogach naszego województwa, zatrzymali 68 nietrzeźwych kierujących.

W tegorocznej akcji ,,znicz” nad bezpieczeństwem podróżujących i odwiedzających nekropolie wzięło udział 920 świętokrzyskich policjantów ruchu drogowego oraz blisko 2200 funkcjonariuszy z innych pionów.

Pomimo zakończonych działań, apele do użytkowników dróg o bezpieczeństwo, trzeźwość, rozsądek, odpowiedzialność i używanie odblasków przez pieszych podczas korzystania z dróg, mają charakter uniwersalny i są nadal aktualne.

Znicz 2018 (5 dni)

Znicz 2017 (7 dni)

Znicz 2016 (6 Dni)

Liczba wypadków drogowych

17

28

23

Liczba osób zabitych

3

4

4

Liczba osób rannych

31

32

29

Liczba nietrzeźwych kierujących

68

69

51

Polecamy również