Świątecznie w „Staszicu”

stasz

W Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. St. Staszica odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego  Konkursu Kolęd i Pastorałek w językach  romańskich organizowanego od 2010 roku przez panią Patrycję Kosmacińską, nauczycielkę języka  hiszpańskiego i panią Joannę Gibalską, nauczycielkę języka francuskiego.

W konkursie, którego celem było promowanie języków romańskich oraz popularyzacja kolęd i pastorałek, wzięli udział uczniowie szkół ze Starachowic i z Ostrowca Św. Wszystkich serdecznie powitał pan Dariusz Kaszuba, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. St. Staszica .

Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Sławomir Miszczuk, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. J. Chreptowicza oraz pani Małgorzata Łojek, nauczyciel muzyki.

Wśród opiekunów uczniów byli nauczyciele języka francuskiego: pani Edyta Kaptur, pani Alicja Samot i pani Joanna Gibalska oraz języka hiszpańskiego: pani Ewa Bińczak, pani Marta Kałuża i pani Patrycja Kosmacińska

W kategorii szkoły podstawowe i gimnazja:    
I miejsce i nagrodę specjalną zdobyła – Aleksandra Kosiak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 im. Orląt Lwowskich w Ostrowcu Św. (kolęda w j. hiszpańskim),


W kategorii szkól średnich: język francuski I miejsce wyśpiewała Agnieszka Głowacka z I LO im.T.Kościuszki w Starachowicach, II miejsce Dominika Bugajska i III miejsce: Wiktoria Grudzień uczennice LO Nr II im. J. Chreptowicza. Wyróżnienia otrzymali: Rozalia Kocjan z LO nr III im.Wł.Broniewskiego i duet Klaudia Nowak i Julia Ostatek z I LO im.T.Kościuszki w Starachowicach

W kategorii język hiszpański I miejsce przypadło w udziale Zofii Pacholczak z LO Nr II im. J. Chreptowicz, II miejsce ex aequo zajęły Agata Sobólska z LO nr I im.St.Staszica i Paulina Nowak z I LO im. T. Kościuszki, III miejsce:zespól w składzie: Anna Winczakiewicz, Aleksandra Adamus, Julia Zając, Aleksandra Mazur i Renata Kaczmarczyk z LO Nr II im. J. Chreptowicza. Wyróżnienia zdobyli Krystian Rostek i zespól w składzie: Anna Pióro, Julia Tuchowska, Olga Surowiec, Julia Kwiecień i Weronika Wzorek z LO Nr II im. J. Chreptowicza oraz Julia Wypchło z LO nr I im.St.Staszica.

Rozdanie nagród, dyplomów i wyróżnień odbyło się w obecności Pana Dyrektora Dariusza Kaszuby, który wręczył również podziękowania wymienionym  nauczycielom, przygotowującym uczniów do konkursu. W roli konferansjerów wystąpiły Paulina Wójcik i Natalia Snop , a nad stroną techniczną czuwali kolejno Mateusz Pawelec, Jakub Kurek, Paweł Sobczyński, Kacper Chuchała. Piękną dekorację wykonała pani Donata Maj a zdjęcia uczennica kl.I d Izabela Otręba.

Spotkanie przebiegło w miłej, świątecznej atmosferze. Fot. Izabela Otręba kl. ID

 

Polecamy również