Matematycy z „Chreptowicza” znów wśród najlepszych

mkatematycy

Matematycy z „Chreptowicza” znów wśród najlepszych. Dla Martyny Żak i Macieja Gajdy wyróżnienia w najtrudniejszej kategorii Matematycznego Maratonu

Jak każdego roku, tak i w tegorocznej edycji Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego , uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. Joachima Chreptowicza zaprezentowali najwyższy poziom matematycznej wiedzy w najtrudniejszej kategorii A ( Maraton organizowany jest w trzech zróżnicowanych poziomem wiedzy i umiejętności kategoriach). W tegorocznej rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego młodzież z „Chreptowicza”, reprezentowana przez uczniów pani Doroty Drzazgi : Martynę Żak, Macieja Gajdę, Sandrę Iwan i Macieja Zieję, wzięła udział w eliminacjach najwyższego poziomu maratonu. Szczególne brawa należą się Martynie Żak i Maciejowi Gajdzie, którzy, jako jedyni uczniowie ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych, zostali nagrodzeni. Otrzymując w Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym prestiżowe wyróżnienie, uzyskali tym samym najwyższy wynik ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny, organizowany przez metodyków z kieleckiego Kuratorium we współpracy m.in. z Politechniką Świętokrzyską, kierowany jest do najzdolniejszych uczniów klas maturalnych zdobywających wiedzę z matematyki w zakresie rozszerzonym. Gala wieńcząca tegoroczny Maraton odbyła się w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, gdzie nagrodzonym uczniom wręczano nagrody i dyplomy za wysokie noty.

Polecamy również