Bili po głowie i okradli

DSC04629

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 18 i 27 – latka, podejrzanych o dokonanie rozboju na 18 – letnim mieszkańcu Ostrowca Świętokrzyskiego. Sprawcy pobili mężczyznę i skradli mu kurtkę oraz telefon komórkowy. Dzisiaj mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych. Za dokonanie rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.


W minioną sobotę przed godziną 23 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że przy jednej z ulic w dolnej części miasta doszło do rozboju. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że do idącego 18-latka podjechał samochód osobowy marki Seat, z którego wysiadło dwóch nieznanych mu mężczyzn, którzy zaczęli go zaczepiać. Po chwili sprawcy pobili pokrzywdzonego zadając mu uderzenia w głowę, po czym skradli jego kurtkę i telefon komórkowy i oddalili się z miejsca zdarzenia. Policjanci niedługo po zgłoszeniu, podczas patrolowania  miasta na jednej z ulic zauważyli pojazd, którym poruszali się sprawcy rozboju i natychmiast go zatrzymali. W jego wnętrzu oprócz dwóch sprawców rozboju w wieku 18 i 27 lat przebywał ich 21-letni znajomy, który również został zatrzymany. Mężczyzna posiadał przy sobie 24 gramy marihuany oraz 4,5 grama amfetaminy.  Wczoraj 18 i 27 letni mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania rozboju, natomiast 21-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Dzisiaj zostaną oni doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych.

Za dokonanie rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również