„Raz na ludowo”- „Szewnianeczki” w Kolorowej Akademii

szew1

W Kolorowej Akademii przez cały rok inspirujemy się w twórczością ludową. Wracamy do korzeni, aby czerpać wiedzę i radość tworzenia z kultury ludowej. Zgłębiamy wiedzę na temat naszej „Małej ojczyzny”.

szewnianeczki w kolorowej akademii Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem poznają sztukę ludową, obyczaje, obrzędy, wiejskie piosenki, ludowe zabawy, artystów i twórców ludowych. Dla dzieci jest to ciekawa, żywa i barwna obrzędowość wsi polskiej w myśl starego polskiego powiedzenia: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. 18 lutego 2019 r. gościliśmy dziecięcy zespół ludowy „Szewnianeczki ” działający w PSP w Szewnie. „Szewnianeczki” zaprezentowały się pięknie w piosenkach i tańcach ludowych. Przedszkolaki podziwiały cudne stroje ludowe i miały okazję potańczyć i zaśpiewać wspólnie

z zespołem, któremu przygrywał na akordeonie Pan Ryszard Dąbrowski. Po takim spotkaniu z małymi ludowymi artystami niejeden przedszkolak zapragnął należeć do takiego zespołu., czego serdecznie życzymy naszym dzieciom.

Polecamy również