Dzień Otwartej „Siódemki”- Mali detektywi na tropie Magicznego Pióra

sczolo

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 im. H. Sienkiewicza w Ostrowcu Św. odbył się Dzień Otwarty. Miał on na celu zaprezentowanie dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom. Zebranych gości powitała Dyrektor Szkoły pani Rozalia Machnicka  przedstawiając prezentację dotyczącą różnorodnych działań podejmowanych w „Siódemce”.

psp 7 dnien otwartys1 s2 s3 s4 s7 s8 Następnie wszyscy obejrzeli krótką część artystyczną i wysłuchali tajemniczego głosu, który zaprosił przedszkolaków do poszukiwania magicznego zaklęcia, dzięki któremu odczarują szkołę ze złego czaru rzuconego przez potężnego „Maga”. Zabawa rozpoczęła się tropem kolorowych śladów, dzięki którym dzieci trafiały do odpowiednich miejsc, w których przygotowane zostały zadania. Trop 1-wizyta w świetlicy szkolnej i tu rozwiązywanie zagadek. Trop 2 -biblioteka szkolna, przybliżenie gościom patrona szkoły Henryka Sienkiewicza. Trop 3 – zabawy z tablicą multimedialną i rozwiązanie zagadki, do czego służą zegary. Trop 4– „Wyczaruj mi serce”, ozdabianie piernikowych serduszek wg pomysłu dzieci. Trop 5- „Magia tańca”, gdzie małe „szamanki” odtańczyły wraz z maluchami hiszpański taniec. Trop 6-wizyta w sali zabaw i budowa zamku z piankowych klocków, w którym zamknęliśmy na kolejne 100 lat złego maga. Na koniec nastąpiło wspólne odczytanie magicznego zaklęcia, które powstało na kartach dzieci po wykonaniu wszystkich zadań:

Hokus pokus, czary mary i z siódemki zdjęte czary. Nie bądź smutny, bądź wesoły, zostań uczniem naszej szkoły”.

Zabawa zakończyła się odszukaniem Magicznego Pióra. Po tak ekscytującej wędrówce, na zakończenie Dnia Otwartego, każdy przedszkolak za wspólną i wspaniałą zabawę otrzymał miły upominek. Pobyt gości w naszej szkole dostarczył  wielu miłych emocji.

A. Kandyba, I. Majewska, A. Prokop

Polecamy również