„Dzień przyjaźni” w Przedszkolu Publicznym nr 21.

dnian przyjazni

W lutym obchodzimy Walentynki, w marcu Dzień Kobiet, ale w Przedszkolu Publicznym nr 21 święta te trwają przez cały rok. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych bardzo się lubią, wspólnie bawią się, dzieci starsze opiekują się młodszymi a chłopcy traktują dziewczynki jak księżniczki. Dlatego średniaki i starszaki ze swoimi paniami zrobiły niespodziankę swoim młodszym kolegom, zorganizowały „Dzień przyjaźni”. Przyjaźń to najpiękniejsza muzyka bo grana przez serduszka. I to właśnie czerwone serca towarzyszyły dzieciom od samego rana.

Przedszkolaki z każdej grupy wykonywały serca różnymi technikami plastycznymi: z czerwonych piórek, nakrętek, bibuły, papieru kolorowego i czerwonego materiału. Wszystkie serca były wyjątkowe. Nie zabrakło serc i czerwonego koloru w dekoracji przedszkola. Zaś od czerwonych ubranek dzieci i pań zrobiło się wszystkim w przedszkolu bardzo cieplutko i radośnie. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą.

Następnie wszystkie grupy spotkały się na koncercie „Dzieci – dzieciom” pod hasłem „Przyjaciel to skarb”. Były piosenki, wiersze, zabawy i tańce w rytm „serduszka”, zagadki i przysłowia o przyjaźni i miłości. Okazało się, że przyjacielem dzieci może być przyroda, pluszowy miś ale największym skarbem jest przyjaźń z rówieśnikami. Przepis na przyjaciela jest przecież bardzo prosty: garść koleżeństwa, szczypta czułości, dwie łyżki serdeczności, trzy łyżki uśmiechu oraz odrobina zaufania.

To był wspaniały dzień. Wszyscy wesoło się bawili i wszystkim ten dzień bardzo się podobał. Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu na twarzach dzieci i nauczycieli.

Polecamy również