Niechlubny rekord kierowcy. Miał cztery promile

W ręce funkcjonariuszy ostrowieckiej drogówki wpadł 45- letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, który kierował volkswagenem mając ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz tegoroczny rekordzista za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.


W miniony środę około godziny 09.30 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic miasta kierujący pojazdem marki Volkswagen uderzył w metalowe ogrodzenie oraz uszkodził znak drogowy, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiemu działaniu stróżów prawa oraz prawidłowej, obywatelskiej postawie świadka zdarzenia kilka minut później  nieopodal miejsca zdarzenia, policjanci zatrzymali 45- letniego mężczyznę.  Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze wyczuli od nieodpowiedzialnego kierującego silną woń alkoholu. W związku z czym dokonali badania zawartości alkoholu w organizmie mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało, że faktycznie był on nietrzeźwy i miał  ponad 4  promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali kierującemu volkswagenem prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 45 –latek przed sądem odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Polecamy również