Trzy promile i na motorower

DSC02150

Niemałe kłopoty będzie miał 37-letni ostrowczanin, który wczoraj po południu spowodował kolizję drogową na ul. Kolejowej. Mężczyzna kierując motorowerem marki Ferro uderzył w stojącą na światłach awaryjnych ciężarówkę. Okazało się, że 37-latek był nietrzeźwy – miał ponad 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Teraz kierujący za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W miniony poniedziałek po godzinie 18:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zostali poinformowani przez oficera dyżurnego o kolizji drogowej na ul. Kolejowej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 37-letni mężczyzna kierujący motorowerem marki Ferro najprawdopodobniej nie dostosował swojej prędkości do warunków jakie panowały na drodze. Mężczyzna na skuterze uderzył w stojący na światłach awaryjnych samochód ciężarowy marki Volvo. Podczas prowadzonych czynności policjanci szybko ustalili, że sprawca zdarzenia był pod znacznym wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał go ponad 3 promile w swoim organizmie. W wyniku jazdy na „podwójnym gazie” doznał obrażeń i trafił do szpitala.

Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 37-latek przed sądem odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Polecamy również