Syn staruszki wypłoszył oszustki

DSC02150

Apelujemy do seniorów o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w związku z pojawiającymi się oszustwami na terenie województwa świętokrzyskiego na szkodę osób starszych. Sprawcy nie mając żadnych skrupułów i wykorzystują ufność nestorów, okradają ich z oszczędności oraz dobytku. Taki przypadek miał miejsce wczoraj w gminie Bodzechów, gdzie do mieszkania 95 – letniej kobiety weszły trzy kobiety, które pod legendą sprzedaży koców chciały dokonać kradzieży oszczędności seniorki.

Wczoraj do mieszkania 95 – latki, znajdującego się w jednej z miejscowości w gminie Bodzechów  weszły dwie kobiety. Od samego początku swej wizyty zaczęły one zagadywać właścicielkę proponując jej do sprzedaży koce. Zasłaniały przy tym swoje twarze trzymając szeroko rozłożone ręce, na których miały przewieszony towar oferowany do sprzedaży. Jednocześnie cofały się do pokoju, gdzie po chwili pojawiła się trzecia kobiet zasłaniana kocami przez swe koleżanki. Podczas swej niezapowiedzianej wizyty chciały one najprawdopodobniej dokonać kradzieży oszczędności starszej pani. Jednakże znajdujący się w mieszkaniu syn seniorki wypłoszył oszustki, które uciekły do zaparkowanego w pobliżu samochodu i odjechały. Na szczęście nie udało się im osiągnąć zamierzonego celu.

Oszuści  wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość oraz „dobre serce” starszych osób. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Zwracamy się z apelem, również do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

Polecamy również